امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
مهمترین اخبار روز
اخبار ویژه
حاشیه ای بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس

مسئله «مشارکت»!

پایین بودن مشارکت البته نه خطری آنی و فوری و نه یک مسئله عجیب و غریب در فرآیند انتخاباتی است و چیزی را هم تغییر نمی دهد اما یک پیام و هشدار دارد، فارغ از اینکه چه عواملی دخیل در آن بوده، عدم رضایت مردم از شرایط اقتصادی، نارضایتی از رویکردهای سیاسی، محدودیت های انتخاباتی، فقدان چشم انداز سیاسی و ... که هر کدام می تواند عامل و متغییری در این میان باشد و بخشی از حاکمیت را مقصر وضعیت جلوه دهد
لزوم واکنش های معقول در شرایط غیر معمول

کرونا را لطفا سیاسی نکنید!

من حیث المجموع ویروس کرونا مع الاسف و علیرغم همه تمهیدات و اقدامات پیشگرانه به کشور ما وارد شده و همانگونه که اشاره رفت با توجه به نوع تعاملات و مراودات فرهنگی ما خطر شیوع آن جدی است و بر همه ماست که با دقت و اهتمام ویژه در رعایت بهداشت فردی از موج انتقال و سرایت آن بکاهیم به جای آنکه دل به حرف های خاله زنگی و تفسیر و تعبیر های آنچنانی مرسوم پشت فرمانی دهیم و ذهن و روح و روان خود و دیگران را در این شرایط مخدوش کنیم
کابوس کارتر این بار برای یک جمهوریخواه رقم می خورد؟

ترس ترامپ از کارت‌های ایران برای بازی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

حال باید منتظر ماند و دید که آیا یکبار دیگر سرنوشت رئیس جمهوری ایالات متحده در یک بزنگاه حساس نه در آمریکا که در قلب خاورمیانه و تهران رقم خواهد خورد و بار دیگر حکم اخراج یک رئیس جمهوری بدستان مردانی از سرزمین پارس ممهور خواهد شد؟
زمستان تلخ 82 از بم تا نیشابور

پرونده بزرگترین حادثه غیر طبیعی پس از جنگ در هاله فراموشی و ابهام/ زوایای تاریک یک فاجعه که در تاریخ گم شد

ن روزها نه خبری از فضای مجازی بود نه شبکه های اجتماعی، رسانه ها هم مثل این روزها بر خط و آنلاین اخبار را با سرعت نور انعکاس نمی دادند و جامعه هنوز در شوک سهمگین هزاران هزار کشته زلزله تلخ و ناگوار بم بود، در چنین فضایی سحرگاه 29 بهمن ماه سال 1382ساعت چهار و ده دقیقه بامداد....
باز شدن زخم همیشگی و مزمن در دولت تدبیر و امید

آقای روحانی دولتی که خودش دستش را می‌بندد؛حق اعتراض ندارد!

اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم و بر اساس آمار و شواهد و مستندات کارنامه دولت روحانی را بسنجیم، او بیراه نمی گوید و کارنامه قابل قبولی با توجه به مشکلات فراوان بیرونی و پیامدی دارد اما شاید بسیاری از ما چنین حسی به دولت روحانی و کارنامه او نداریم و از عملکردهای دولت سرخورده و ناراحت و عصبانی هستیم!
وقتی از زور بی رقیبی؛ رقیب می تراشی

کشف بزرگ دبیر کل موتلفه و چند سئوال ساده؟!

این چجور جریانی است که همه مشکلات کشور زیر سر آن است اما توانایی تایید صلاحیت چند نامزد اصلی خود را هم ندارد و در همه ادوار انتخابات هم کم یا بیش با بن بست های اینچنینی روبرو بوده و هیچ گاه هم نتوانسته مفری از آن بجوید و به قول عامیانه زورش به جایی نرسیده است؟
ادامه افاضات مشعشع اصولگرایان تازه آمده و جوان!

ما «گم نمی‌شویم بیرون» شما لطف کن بیا داخل!

نگاه تکبعدی، بدور از علم و آگاهی و به شدت تک قطبی که نه می خواهد و نمی تواند و نه تلاشی می کند که واقعیات جهان پیرامونی را ببینند، این تنزه طلبی باعث می شود که از رشد و اعتلای اقتصاد چین در عرصه جهانی تنها نظام تک حزبی و کمونیستی آن را ملکه ذهن کنی و بدان اشاره و تصریح بورزی!
چرخش های ناگهانی انتخاباتی نشانه چیست؟

دست فرمان خطرناک قالیباف و یاران برای سیاست ایران/ تکرار اشتباه احمدی‌نژاد و روحانی پیش از کامیابی!

در واقع این پرسش جای طرح دارد که آن قبلی ها حداقل اینگونه چرخش ناگهانی نزده و خود را ثابت قدم نشان می داند و این شد، شما که از هم اکنون دیگرگونه عمل می کنید، ما را و خودتان را به کجا خواهید برد؟
لیست که آمد همه زیر میز زدند

شیر تو شیر در اردوگاه اصولگرایی!

انصافا سخت است که داعیه ساماندهی امور و مدیریت مطلوب و توانمندی مقبول داشته باشی و به زمین و زمان ایراد بگیری که چرا نمی توانید امور کشور را آنگونه که باید و شاید رتق و فتق کنید و ما با مدیریت جهادی و عزم انقلابی به صحنه آمده و همه چیز را در راستای معیشت و بهبود زندگی مردم سامان می دهیم بعد از یک وحدت درون گروهی ساده آنهم بعد از 2 سال مقدمه چینی و رایزنی عاجز بمانی، اینکه هیچ....
وقتی غول اصولگرایان موش زایید!

از متلک کیهان به ظریف و روحانی تا ضعف مفرط اصولگرایان مدعی

از همه مهم تر و البته سئوال کلیدی در این ماجرا آنست که چگونه طیفی که از یک توافق ساده و درون گروهی عاجز است، می خواهد در سطح کلان کشور کارآمد بوده و معضلات پرشمار داخلی را زیر انبوه فشار خارجی و تحدید و تهدیدات بیرونی سامان ببخشد و از پس رویارویی عزتمندانه با دشمن بیرونی بر بیاید؟
حاشیه ای بر نام نویسی ریاست فدراسیون فوتبال

رژه عاشقان خدمت از بهارستان تا سئول

نگاه ملی، منافع عمومی، خیر جمعی کجای این نوع نگاه نامزدهای عاشق و شیفته خدمت است؟ آیا ما دچار سندروم خود بزرگ بینی مفرط و نارسیسم هستیم؟ چگونه می شود که افراد اینچنین جسارت و شجاعت به خود می دهند تا به هر گوشه ای سرک کشیده و برای بالا روی از پله های ترقی به هر مسیر و نردبان و میانبری چنگ بیاندازند؟؟
از شعارهای تبلیغاتی تا گام های عملی

دوکان دو نبش اصولگرایان با شعار عدالت و فساد

طیفی از اصولگرایان که اتفاقا خوب شعار می دهند و هیاهوی بسیار هم دارند، عدالت را به مثابه صنعت عدالت پی می گیرند و از آن برای خود دکان و دستک براه انداخته اند در حالیکه در هیچ یک از گفتارهایشان پا از این فراتر نگذاشته و چیزی برای عرضه و ارائه به مردم برای اصلاح روندها و بهبود رویکردها نمی دهند.
موضوع منافع ملی و وحدت درونی

پیام ویژه و مشترک نانسی پلوسی و ترامپ برای مقامات ما در ایران!

این یعنی این دو و احزاب متبوع آنان هیچ سر آشتی و کوتاه آمدن در برابر یکدیگر ندارند اما درست در همین مراسم اتفاقی افتاد که در عین تلخ بودن آن برای ما درس و پیام ویژه ای هم برای مسئولان و مقامات و سیاسن و احزاب ما در داخل ایران دارد.
شوی تهوع آور ساده زیستی در انتخابات

دزد باش اما کاربلد باش!/آقایان اصولگرا هنوز احمدی‌نژاد را فراموش نکرده ایم

آن مسئول دزد و چپاولگر هر چقدر هم که کیسه دوخته باشد و به دنبال حیف و میل اموال عمومی باشد، کیسه او حجمی دارد و اندازه ای، انتهای آن آنست که چند ده میلیاردی را حیف و میل کند و ... اما همزمان اگر مسئول انسان و ساده زیستی کاربلد نباشد، می تواند با یک امضای نا به جا با یک تصمیم نادرست میلیاردها دلار به کشور و ملت ضربه زده و چه بسا که تا چند دهه تبعات تصمیمات نادرست او چند نسل را دچار صدمه و آسیب کند.
تـازه‌ترین عنـاوین
خبر برگزیده
۰°     ۸°
آخرين بروز رساني:۱۳۹۸/۱۲/۰۷
وضعيت:رگبار
سرعت باد:۹ km/h
رطوبت:۸۸%
طلوع آفتاب:۶:۳۸ am
غروب آفتاب:۵:۵۷ pm
عناوین دیگر