امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
مهمترین اخبار روز
اخبار ویژه
گل بود به سبزه نیز آراسته شد

دنده معکوس شورای نگهبان در سرایرزی مشارکت انتخاباتی!

مشارکت حداکثری در رقابت است که محک خورده و محقق می شود و هر گزاره ای که موضوع رقابت را منتفی کند ارتباط مستقیم با مشارکت خواهد داشت، مضاف بر آنکه در این دوره خاص با توجه به دلایل متعدد و متنوع میزان مشارکت در انتخابات محل بحث فراوان است و فضای پیشا انتخاباتی نسبت به همه ادوار گذشته بوضوح راکد تر از هر دوره ای است
دشمنان نتوانند شما می توانید!

رسانه ملی یا تریبون ایران ستیزی؟

اگر اینها غرض ندارند قطعا بی خردان نادانی هستند که احساسی به میدان آمده و با دفاع نابخردانه خود مصداق بارز آن مثل قدیمی در ادبیات ایرانی هستند که چنین رفتارهایی را به دوستی خاله خرسه تعبیر می کنند. اینها می آیند به زعم خود ابرو را درست کنند، چشم را هم از حدقه در می آورند.
در فضای احساسی چه می گوییم و چگونه عمل می کنیم؟

«استعفا» از مطالبه گری تا سیاسی کاری/ پرونده داغ استعفا از روحانی تا فرماندهان سپاه و حالا جهانگیری

استعفا خوب است یا بد؟ راه حل است یا بحران افزا، برون رفت مثبت ایجاد می کند یا بر حجم اشتباهات می افزاید؟ طرح موضوع « استعفا» اساسا یک گزاره مثبت است یا یک اقدام منفی؟طرح موضوع باید چگونه و در چه قالبی و از سوی چه کسانی باشد؟ چه کسانی باید مخاطب این مطالبه باشند؟ چه کسانی از مقامات و مسئولان باید بدان نظر داشته و به چنین گزینه ای عنایت داشته و بدان عمل کنند؟
خمیس با پیام محرمانه به تهران آمده است؟

کانال پوتین-اسد راه ارتباطی ایران و آمریکا می شود

هفته گذشته ولادمیر پوتین به صورت سرزده عازم سوریه شد و با بشار اسد در پایگاه حمیمیم(مهمترین پایگاه نظامی روس ها در سوریه)دیدار کرد.به روایت رسانه های آمریکایی از جمله لس آنجلس تایمز در آن دیدار پوتین از اسد می خواهد هر پیامی که اسد برای آمریکایی ها دارد به او بدهد تا او آن را به صورت مستقیم به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحویل دهد.
ماهی گیری دشمنان از غفلت توجیه ناپذیر دوستان

آقای ترامپ لطفا برای ما اشک تمساح نریزید!

حالا ترامپ و نتانیاهو از آب گل آلود ماهی می گیرند و خزعبل می بافند و فرصت طلبی می کنند و مسئول مستقیم این موضوع کسانی هستند که با موقعیت نشناسی این دشمنان قسم خورده خارجی را براق به هجو گویی علیه ایران کرده اند.
به جای انکار آنی واقعیت میدانی را ببینیم

درس های حادثه تلخ و ناگوار انهدام هواپیمای اوکراینی

آن فرد خاطی و آن مجموعه عمل کننده نه معصوم هستند نه بری از اشتباه و خطا و ما باید بپذیریم که اذعان به اشتباه و خطا نه فقط آسیب زا و خطرناک نیست که اتفاقا عین صلاح و درستی است و به جای آنکه یک سیستم را در معرض نقد قرار دهد به آن اعتبار می بخشد، چرا که پذیرش درصدی از خطای انسانی در هر مجموعه و ساختاری عین واقعیت و نشان از مدیریت واقع گرایی است که به دنبال به حداقل رسانی این حفره های ناکارآمدی و اشتباهات سیستمی است.
چه کسی برنده معادلات هفته بحرانی شد؟

بازی بزرگان در خاورمیانه پر بحران/تلاقی عقلانیت و اقتدار برگ برنده ایران

اما خط خبری بعد از این حادثه و پروپاگاندای رسانه های غربی و فارسی زبان آنسوی آبی هم جالب بود، ترامپ که گفته بود کوچکترین حمله به منافع آمریکا را با شدیدترین وجه پاسخ می دهد، به یکباره توئیت زد که همه چیز خوب است و صبح با مردم آمریکا سخن می گوید.رسانه های غربی و خارجی مانور گسترده ای روی این موضوع دادند که هیچ آمریکایی در این حمله کشته نشده و خواستند چنین القا کنند که انتقام سخت ایران ناکام بوده است!!
نگاه هویتی به ماجرای پاسخ موشکی ایران به آمریکا

موضع «انتقام سخت» ما چیست؟

هیچ انسان عاقلی از جنگ دفاع نکرده و پذیرای آن نیست، جز دیو صفتان تندمزاج و فاقد عقلانیت و یا کاسبان جنگ و خشونت اما همزمان هیچ انسان منصف، شرافتمند، عاقل و بالغی هم لحظه ای و لمحه ای بر حق دفاع مشروع و حراست در برابر تجاوز به حریم و حرمت خانه و کاشانه تردید نکرده و جز مهر تایید بر آن نمی زند.
وقتی رهبر جهان آزاد بی پرده حرف می زند و عمل می کند

طعم شیرین دیکتاتوری از نوع دموکراسی صادراتی آمریکایی

یاللعجب از این طعم شیرین دموکراسی صادراتی آمریکا، دیگر حتی تعارفات معمول و ویترینی هم کنار گذاشته می شود، دولت و مجلس و نهادهای قانونی منتخب مردم رسما تهدید و ارعاب می شوند که اگر ما را نپذیرید اگر به هر چه ما می گوییم تن ندهید با فشار و زور تحریم به استقبال شما می آییم
مشکل جمهوری اسلامی نیست

نکته بسیار مهم و متفاوت توئیت تازه ترامپ

ترامپ همواره مدعی بوده که برای مهار سیاست های ماجراجویانه جمهوری اسلامی در منطقه اقدام می کند و ترور شرم آور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را هم با همین استدلال ها توجیه می کند اما اینجا و در این توئیت دم خروس بیرون می زند و آقای رئیس جمهوری هیجان زده و نا زیرک به قول عامیانه گاف بزرگ را می دهد
بسم الله القاصم الجبارین

عروج حاج قاسم ایران و ما مظلومان همیشگی تاریخ/ ترامپ چه می خواهد و کجا را هدف گرفته؟

مهم آنست که دشمنان پیش رو دشمن جمهوری اسلامی یا این طیف و آن طیف سیاسی نیستند، آنان همه ایران را همه خاک و ملت و قومیت های آن را یکجا هدف گرفته اند، آنان دشمن اقتدار و ثبات کشور هستند، آنان ملاحظه نمی کنند که توی ایرانی اهل کدام مرام و مسلک هستی، فقط می خواهند ایران را به زانو درآورده و هیمنه آن را بشکنند و تبدیلمان کنند به تو سری خور و عمله استکبار آنگونه که با مرتجعان منطقه ای کرده اند و می کنند
تـازه‌ترین عنـاوین
خبر برگزیده
۱°     ۳°
آخرين بروز رساني:۱۳۹۸/۱۰/۲۸
وضعيت:رعد و برق پراكنده
سرعت باد:۳ km/h
رطوبت:۹۵%
طلوع آفتاب:۷:۱۲ am
غروب آفتاب:۵:۱۸ pm
عناوین دیگر