امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۰۲۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱

گزینه احتمالی نمایندگی ایران در سازمان ملل

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد از احتمال معرفی "غلامحسین دهقانی" سرپرست فعلی هیئت ایرانی در سازمان ملل به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در این سازمان خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان, محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد از احتمال معرفی "غلامحسین دهقانی" سرپرست فعلی هیئت ایرانی در سازمان ملل به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در این سازمان خبر داد.  
 
وی با اشاره به اینکه در تارنمای نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشته شده است؛ «غلامحسین دهقان سفیر و سرپرست موقت هیئت ایرانی در سازمان ملل» افزود: احتمال دارد آقای دهقان به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در این سازمان معرفی شود ولی این روش خوبی نیست.  
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ایران باید برحقوق خود پافشاری کند و در مقابل آمریکا ضعف نشان ندهد. 
 
وی تصریح کرد: از آنجایی که پرونده معرفی نماینده ایران در سازمان ملل از طریق مجامع بین المللی پیگیری می‌شود و اینکه مجمع عمومی ارتباطی با آمریکا ندارد، لذا باید بر حقوق خود پافشاری کنیم.  
 
جوکار خاطرنشان کرد: معرفی آقای دهقان به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل از لحاظ دیپلماتیک و عرف سیاسی عقب نشینی در مقابل آمریکا بوده و این موضوع برای ما ضعف است.  
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ما موضوع را از طریق وزارت امور خارجه پیگیری خواهیم کرد.  
 
موضوع از آنجایی قابل تامل است که ۹ ماه پیش پس از پایان ماموریت محمد خزاعی به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، دولت یازدهم حمید ابوطالبی را به عنوان سفیر و نماینده جدید ایران در سازمان ملل معرفی کردند، اما آمریکا با کارشکنی و بهانه‌های واهی مانع از صدور ویزا به ابوطالبی شد.  
 
پس از این ماجرا بود که دولت، مجلس و نمایندگان به پافشاری به حقوق خود اصرار و دولت را از عقب نشینی نهی کردند.  
 
اخیرا در تارنمای نمایندگی ایران در سازمان ملل از غلامحسین دهقان به عنوان سفیر و سرپرست موقت نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل نام برده شده است و این احتمال وجود دارد که وی در فضای خاموش به عنوان سفیر جدید ایران در سازمان ملل معرفی شود. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی