امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۲۷۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۲

محکومیت «مهدی هاشمی» به حبس، جزای نقدی و رد مال

 با حکم شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، مهدی هاشمی به حبس، جزای نقدی، رد مال و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه حکم صادره هنوز قطعی نشده است و برای بیان جزئیات آن معذوریت قانونی دارم، گفت: در رابطه با یک بخش از اتهامات «م.ه» به استناد ماده 3 قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری حکم به حبس، جزای نقدی و انفصال صادر شده است.

وی که با شبکه خبر گفتگو می‌کرد، افزود: همچنین در خصوص اتهام دیگر متهم با استناد به تبصره 2 ماده 5 همان قانون حکم حبس و جزای نقدی و رد مال و انفصال صادر شده است.

محسنی اژه‌ای گفت: درباره مسائل امنیتی، این فرد به حبس محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: هنگامی که حکم قطعی شد، قطعا آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد. ضمن اینکه حکم صادره قابل تجدیدنظرخواهی است.

وی در پایان افزود: پس از ابلاغ حکم به متهم و وکلای وی، 20 روز فرصت وجود دارد تا به رای صادره اعتراض شود و اگر اعتراضی صورت نگیرد، حکم قطعی تلقی خواهد شد. 

«مهدی هاشمی» به حبس، جزای نقدی و رد مال محکوم شد
به گزارش فرارو، شنیده‌ها اما از محکومیت مهدی هاشمی به 15 سال حبس حکایت دارد. پیش از توضیحات رسمی اژه‌ای خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه خبر داد: مهدی هاشمی به واسطه سه اتهام در پرونده‌اش مجموعاً به 15 سال حبس محکوم شد.


فارس نوشت: "مهدی هاشمی به واسطه یکی از مواد قانونی به 7 سال حبس، جزای نقدی، انفصال محکوم شده است. همچنین این فرد به واسطه یکی دیگر از مواد همین قانون، به 5 سال حبس محکوم شده است. این در حالی است که نامبرده به واسطه یکی از مواد قانون مجازات اسلامی به 3 سال حبس محکوم شده است."

خبرگزاری ایرنا نیز در خبری مشابه از صدور حکم 15 سال حبس برای مهدی هاشمی خبر داد. 

گفتنی است، رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی از نیمه مرداد امسال در شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد. جلسات رسیدگی به پرونده این فرد در شعبه 28 دادگاه انقلاب بیش از 28 جلسه به طول انجامید اما سرانجام آخرین روز هفته گذشته اخباری مبنی بر صدور حکم به گوش رسید.

صبح امروز برخی منابع گزارش دادند با وجود اینکه مهدی هاشمی رفسنجانی برای ابلاغ حکم به دادگاه انقلاب احضار شده است، اما وی برای دریافت حکمش به دادگاه مراجعه نکرده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی