امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۵۰۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰

سن ازدواج در کشورهای‌ مختلف دنیا

در اینفوگرافیک زیر می‌توانید ببینید دخترها و پسرهای آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و اروپایی در چه سنی برای اولین بار حلقه ازدواج را دستشان می‌کنند.

آمارها نشان مي‌دهند سن ازدواج در ايران بالا رفته است. اين موضوع، نگراني‌هاي زيادي را براي خانواده‌ها و مسئولان فرهنگي به همراه داشته. اما مگر جوانان كشورهاي ديگر در چه سني ازدواج مي‌كنند؟

نگاهي به اعداد و ارقام منتشر شده از سوي كشورهاي مختلف در سال‌هاي اخير درباره ثبت سن اولين ازدواج جوانان در آن كشورها، نشان مي‌دهد اوضاع كشورمان خيلي هم بحراني نيست. به نظر مي‌رسد دلايل مختلف اجتماعي،‌ فرهنگي، اقتصادي و حتي پزشكي كه در جهان به افزايش سن ازدواج منجر شده، شامل حال كشور ما هم شده و در كنار تمام اقداماتي كه براي كاهش معضلاتي كه سر راه ازدواج قرار دارد، نبايد از اين موضوع واهمه داشت.

اين اينفوگرافيك نشان مي‌دهد كشورهاي اروپايي بيشترين سن ازدواج را داشته و جوانان كشورهاي آسيايي در سن كمتري ازدواج مي‌كنند.

اما این روزها که بحث توافق ایران و ۶ قدرت جهانی داغ است، مقایسه ای هم بین سن ازدواج جوانان این کشورها با کشورهای ۵+۱ و اتریش نشان می دهد جوانان چینی در سن پایین تری ازدواج می کنند؛ ۲۳ سالگی. رتبه بعدی با ۲۴.۸ سال به ایران تعلق دارد. سپس جوانان روسی هستند که به طور میانگین در سن ۲۶.۱ سالگی ازدواج می‌کنند. در رتبه چهارم،‌ جوانان آمریکایی قرار دارند که به طور میانگین در ۲۸ سالگی ازدواج می کنند. فرانسوی ها در ۳۰.۹ سالگی، اتریشی ها ۳۱ سالگی، انگلیسی ها ۳۱.۵ سالگی و در نهایت جوانان آلمان در ۳۲.۱ سالگی ازدواج می کنند.

شايد مقايسه اطلاعات كشورهاي مختلف درباره ثبت سن ازدواج دختران و پسران، بتواند نگاهي جامع‌تر درباره اين وضعيت به ما بدهد؛ اطلاعاتي كه در اينفوگرافيك زير آمده است:

 


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی