امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۵۷۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
زندگی واقعی در میان مردم

گزارش خبرنگار "گاردین" از سفر به ایران

خبرنگار گاردین از ایران به عنوان کشوری یاد می کند که در آن حوزه های خصوصی و عمومی به طور کامل متفاوت از یکدیگر هستند و دسترسی به شبکه های اجتماعی نوع و چکونگی آن نیز با بسیاری از کشورهای دیگر جهان تفاوت دارد.
به گزارش خرداد، این روزنامه می نویسد:"می توانید با حضور در میان ایرانیان تجربه زندگی روزانه مدرن آنان را لمس کنید. می توانمد از اماکن تاریخی آن کشور نیز دیدار کنید. در مهمانی های ایرانی می توانید آخرین مد روز را ببینید. من پیش از سفرم به ایران با علیرضا پسری 24 ساله از طریق شبکه های اجتماعی آشنا شدم. او فروشنده خودرو بود و به من پیشنهاد داد که سفرم را از اصفهان آغاز کنم. او از من  برای صرف شام با خانواده اش دعوت کرد. زمانی که وارد خانه شدم با مهمان نوازی اعضای خانواده مواجه شدم. تمامی اعضا کنجکاو بودند و سوال می پرسیدند و همگی دور اتشی در حیاط جمع شده بودیم. می خواستند بدانند در خارج از ایران مردم چکونه درباره آن کشور فکر می کنند. در داخل خیابان اما وضعیت به گونه ای دیگر است و می توان تبلیغات ضد غربی را نیز دید. برای مثال، در یک خیابان تصویری از اوباما در کنار شمر قرار داده شده است یک شخصیت منفی در صدر اسلام . این تصویر پیامش این است: به امریکا اعتماد نکنید. در مقابل اما کاربران ایرانی زیادی در اینتساگرام پس از انتشار عکس این تصویر تبلیغاتی گفتند این تنها تفکر عده ای معدود و در اقلبتی در ایران است. در آن زمان پیام های دعوت زیادی از سوی آنان دریافت کردم. 

او در ادامه می نویسد که سفرش به تهران نیز لذتبخش بوده و در این باره می افزاید:"در تهران به موزه سینما رفتم. ناهار را در کافه شیک و مد روز موزه خوردم و چای نوشیدم. لذت بردم پس از آن پیاده روی سریعی داشتم به سمت قیطریه و به یک گالری رفتم. در تمامن این مدت در خانه یک زرتشتی مومن بودم که من را به مراسمی در اتشکده اصلی شان برد. او در خانه به من نوع پخت میرزا قاسمی را نشان داد یک غذای شمالی با بادمجان کبابی، گوجه فرنگی زردچوبه و فلفل. یکی از صبح ها با او کله پاچه خوردم. برایم عجیب بود که چگونه سر گوسفند پخته می شود. 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی