امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۶۹۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱

صادرات آب مجازی به 246 هزار تن رسید

بر اساس اطلاعات گمرک ایران در خرداد ماه امسال 56 هزار تن هندوانه به ارزش 125 میلیارد و 806 میلیون تومان به کشورهای مختلف صادر شده است.

 به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات گمرک ایران، در سه ماه نخست سال جاری 246 هزار تن هندوانه به ارزش 41 میلیون و 496 دلار یا 125 میلیارد و 806 میلیون تومان به کشورهای مختلف صادر شده است. وزن صادرات هندوانه ایران فقط در خرداد ماه معادل 56 هزار تن بوده است.
مقاصد عمده هندوانه ایرانی در این مدت به این شرح است:

عراق معادل 157 هزار تن به ارزش 80 میلیارد و 62 میلیون تومان
امارات متحده عربی معادل 53 هزار تن به ارزش 28 میلیارد و 260 میلیون تومان
ترکیه 23 هزار تن به ارزش  11 میلیارد و 224 میلیون تومان
کویت 3.6 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 431 میلیون
افغانستان دو هزار تن به ارزش یک میلیارد و 318 میلیون تومان
همچنین اطلاعات گمرک ایران نشان می‌دهد که در سه ماه نخست سال گذشته نیز وزن هندوانه صادراتی ایران به کشورهای مخالف معادل 248 هزار تن به ارزش 160 میلیارد تومان بوده است.
حجم صادرات هندوانه ایرانی در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حالی تغییر چشمگیری نکرده است که طی یک سال گذشته بسیاری از کارشناسان حوزه محیط زیست و همچنین مسئولان وزارت جهاد کشاورزی  نسبت به ادامه روند صادرات آب مجازی در شرایط کم آبی هشدار داده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی