امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۷۵۸۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴

۸ مخالف مهدي هاشمي در بهارستان!

دلواپسان اين روزها چندان سرخوش نيستند، چون اگر در مجلس نهم دلواپسي‌هاي خود را با بيش از ۵۰ امضا ارائه مي‌كردند اما در مجلس دهم بعد از تلاش هاي زياد حتي نمي‌توانند ۱۰ امضا جمع كنند. البته براي نمايان نشدن ضعفشان تذكري را با ۸ امضا آماده مي‌كنند مانند ديروز كه ۸ تن از نمايندگان مجلس به نام هاي محمد دهقان، ابوالفضل ابوترابي، حسينعلي حاجي دليگاني، احمد سالك، محمود شكري، هاجر چناراني، سيد محمد جواد ابطحي و محمد جواد كريمي قدوسي در تذكر كتبي به حجت‌الاسلام پورمحمدي، خواستار عدم آزادي فرزند هاشمي‌رفسنجاني از زندان شدند. در ابتداي مشاهده اين خبر سوالي در ذهن شكل گرفت كه چرا دلواپسان درخواست خود را خطاب به قوه قضائیه آماده نکردند. برخي هم اينگونه عنوان كردند كه دلواپسان درصدد وارد كردن پور محمدي به يك چالش هستند، چرا كه آنها به خوبي از روحيات و ديدگاه‌هاي اعتدالي وزير دادگستري و روابط پور محمدي با بزرگان آگاه هستند و از اين طريق درصدد اختلاف افكني ميان پورمحمدي و بزرگان هستند. برخي هم نگاه خوشبينانه دارند و موضوعاتي را مطرح مي‌كنند كه باب دل دلواپسان باشد.

اين تذكر كتبي براساس ماده ۲۰۸ آيين نامه داخلي مجلس تقديم هيات رئيسه مجلس شده تا به وزير دادگستري ابلاغ شود. 

متن كامل اين تذكر بدين شرح است:«هيات رئيسه محترم، خواهشمند است برابر ماده ۲۰۸ آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي تذكر زير را ابلاغ و خلاصه آن را در جلسه علني مجلس قرائت فرماييد.

 خلاصه تذكر: وزير محترم دادگستري، لازم است جنابعالي تلاش فرماييد تا جلوي فشارها به دستگاه قضائي براي آزادي محكومان دستگاه قضائي مانند محمدرضا رحيمي و مهدي هاشمي گرفته شود. شرح تذكر: جناب آقاي پورمحمدي وزير محترم دادگستري، ملت ايران در دهه پيشرفت و عدالت منتظر اجراي احکامي هستندكه عدالت را بيش از هر زماني در دسترس ببييند. يكي از اين احكام انقلابي زنداني شدن مهدي هاشمي‌رفسنجاني بوده كه در كميسيون امنيت ملي ۱۲ عنوان اتهامي داشت كه در محاكم اخير به دو يا سه عنوان رسيدگي شد و در نهايت ايشان محكوم به حبس گرديد. 

جناب آقاي وزير در همين مدت كم شاهد تلاش گسترده از وكيل و خانواده ايشان براي برداشتن حكم ايشان با استفاده از عنوان اعاده دادرسي براي زيرسوال بردن مباني صدور حكم فعلي است تا اين محكوم به حداقل مجازات محكوم شده از زندان آزاد شود. جناب آقاي وزير آيا اين امكان با اين ظرفيت در اختيار همه محكومين دادگاه‌هاي انقلاب قرار مي‌گيرد؟ جناب آقاي وزير اگر در محاكم قضائي ملت بشنود براي ابطال حكم قطعي مهدي هاشمي روزنه‌اي باز شده بدانيد كه همه عدالت را در پاي اين خانواده ذبح كرديد. هيهات، هيهات.»

تناقضات يك درخواست

در بخش خلاصه تذكر از پورمحمدي خواسته شده تا مانع آزادي محمدرضا رحيمي و مهدي هاشمي شود اما در بخش شرح تذكر اشاره‌اي به محمد رضا رحيمي نشده است و تنها اشاره به روند دادگاه مهدي هاشمي و درخواست آزادي او از سوي خانواده اش شده است كه مشخص نيست به چه دليل نام رحيمي در شرح تذكر حذف شده است.

منبع: تسنیم


برچسب ها: مهدي هاشمي
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی