امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۸۹۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴

پاسخ ایران به ادعاهای رژیم صهیونیستی

معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران را بی اساس خواند و گفت: این رژیم جنایتکار و اشغالگر در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت های دیگر از جمله ایران بپردازد.

به گزارش ایرنا، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد ضمن ارسال نامه ای به دبیر کل ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد ملل متحد پاسخ داد. این نامه بصورت سند شورای امنیت نیز منتشر می شود.
دهقانی در این نامه آورده است: نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اطلاعات جدیدی را به شورای امنیت ارائه داده است در حالی که این اظهارات چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری این رژیم بر علیه جمهوری اسلامی ایران نمی باشد. مثل همیشه ادعاهای بی اساسی که هیچ شاهدی برای اثبات ان ارائه نمی شود.
ایراد اتهامات فله ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت توسط رژیمی که خود بی‌شرمانه همه قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت در محکومیت اشغالگریش طی دهه های گذشته را به استهزا گرفته نیز خود داستان خنده داری است. چنین رژیم جنایتکار و اشغالگری در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت های دیگر بپردازد.

معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در ادامه نامه خود آورده است: همچنین بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین های دیگران را در اشغال خود دارد و رعایت حداقل حقوق انسانی را نیز از فلسطینیان مضایقه می کند هر از چند گاه ایران را متهم به نقض حقوق بین الملل کند.


این نهایت عوام فریبی و ریاکاری است که نماینده رژیمی که خود سالهاست دست اندرکار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی؛ از جمله زنان و کودکان بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می کند ، ایران را متهم به حمایت از تروریزم کند.
دهقانی در پایان نامه خود آورده است: باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام زنی علیه سایر کشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بی گناه فلسطینی پیروی می‌کند تا بدین گونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان برای مدت ده سال گذشته در غزه ؛ بمباران مناطق مسکونی و مدارس و بیمارستان ها در سرزمینهای اشغالی؛ تخریب خانه های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماکن مقدسه ؛ منحرف سازد .

سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد در پایان درخواست کرد که این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی