امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۹۹۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵

کمالوندی به مسکو سفر کرد

سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران راهی مسکو شد.

به گزارش خرداد؛ بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز سه‌شنبه به دعوت نیکلای اسپاسکی، معاون امور بین‌الملل روس اتم عازم مسکو شد.

در این سفر که دو روز به طول می‌انجامد، کمالوندی با مقامات روس اتم دیدار و در خصوص مسائل دو جانبه مذاکره می‌کند.

سفر معاون صالحی با هدف نهایی کردن نقشه راه تولید سوخت در ایران که بیش از دو سال است مذاکرات آن جریان دارد انجام می‌شود.

اولین مجتمع سوخت مجازی برای نیروگاه اتمی بوشهر در گرامیداشت 20 فروردین سال 94 _ روز ملی فن‌آوری هسته‌ای رونمایی شد.

تاکنون در کشور سه نوع سوخت ساخته شده است. سوخت صفحه‌ای برای رآکتور تهران، سوخت مجازی و اصلی رآکتور تحقیقاتی 40 مگاواتی آب سنگین اراک و سوخت مجازی راکتور بوشهر از نوع قدرت. هم‌چنین یک نوع سوخت به نام ZPR که از نوع سوخت آب سنگین است نیز در مجتمع اصفهان ساخته شده است.
تمامی سوخت‌ها غیر از سوخت مجازی راکتور بوشهر از نوع "تحقیقاتی" برای رآکتورهایی با قدرت پایین بوده‌اند، اما ساخت سوخت مجازی برای رآکتور اتمی بوشهر از نوع قدرت است که برای اولین بار در کشور ساخته شده است.

ایران طبق قراردادی که برای تأمین سوخت رآکتور بوشهر با روس‌ها دارد، می‌تواند به جز سوخت روسی از سوخت‌های دیگر هم برای مصرف یا انجام تست‌های هیدرودینامیکی و فشار بدون ماده هسته‌ای استفاده کند. در عین حال بر اساس توافق میان ایران و روسیه سوخت‌های غیرروسی باید به تأیید روسیه برسد.

برچسب ها: مسکو ، کمالوندی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی