امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۰۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶

نمایش فیلم «فروشنده» در 52 شهر روسیه

فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی در مسکو و سن پترزبورگ به نمایش در آمده است و 50 شهر دیگر نیز در فهرست اکران این اثر قرار دارند.

به گزارش ایرنا، براساس همکاری شرکت روسی سینمایی پروزگلاد که در عرصه نمایش فیلم های برتر سینمای جهان در روسیه فعالیت می کند، فروشنده در 21 سینمای مسکو و همچنین 12 سینما در سن پترزبورگ در حال اکران است.

نمایش این فیلم یکی از گسترده ترین اکران های آثار سینمای ایران در بخش گیشه ای روسیه است و پیش از آن نیز فیلم محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی در چند نوبت و در سینماهای شهرهای مختلف این کشور با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی به نمایش در آمد.

بینندگان روسی فیلم فروشنده نیز در شبکه های اجتماعی دیدگاههای خود را به بحث می گذارند.

این فیلم که از سوی جشنواره سینمای آمریکا (اسکار) در سال 2017 به عنوان یکی از برترین های آثار غیرانگلیسی زبان معرفی شده، مربوط به زوجی به نام رعنا و عماد با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی است که در حال ایفای نقش در نمایشنامه مرگ فروشنده نوشته آرتور میلر هستند و برش هایی از زندگی آنان و وقایع نامنتظره را روایت می کند.
برچسب ها: فیلم فروشنده
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی