امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۱۱۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵

معطلی زائران ایرانی عتبات موقتاً حل شد

عدم هماهنگی میان وزارت خارجه و گردشگری عراق در دریافت پول مازاد از زائران علت معطلی زائران ما بود که موقتاً حل شد.

به گزارش تسنیم، محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره جزییات معطلی امروز صبح زائران ایرانی که در مبادی ورودی زمینی و هوایی به کشور عراق صورت گرفت، اظهار کرد: بیش از دو هزار نفر از زائران کشورمان که امروز سه‌شنبه از مرزهای زمینی چزابه، مهران، شلمچه و مرز هوایی نجف  قصد ورود به کشور عراق را داشتند بر اثر عدم هماهنگی بین وزارت خارجه عراق و وزارت گردشگری سه ساعت معطل شدند.

وی در توضیح علت این مشکل پیش آمده افزود: وزارت گردشگری عراق به‌دنبال این است که مبلغ 10 دلار اضافه‌تر و مازاد بر 40 دلار پول ویزا از زائران دریافت کند و بر همین اساس نیز با وزارت امور خارجه و سایر مسئولان ذیربط این کشور اختلاف نظر دارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: این اختلاف نظر و عدم هماهنگی مهمترین علت معطلی زائران ایرانی در مبادی ورودی به کشور عراق بود که موقتاً و با رایزنی‌های لازم حل و فصل شد.

نظافتی تصریح کرد: بنابر طبق قوانین تمام دنیا هر شخصی که ویزا دریافت می‌کند حق ورود به کشور صادر کننده را دارد اما وزارت گردشگری عراق از ورود زائران ایرانی جلوگیری کرد که خوشبختانه این موضوع فعلاً رفع شده است.

به گفته وی، زائران ایرانی برای دریافت ویزا 40 دلار به عراق پرداخت می‌کنند و هر پولی مازاد بر این توجیه ندارد و امیدواریم به این مهم توجه شود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: مشکلی که امروز برای زائران پیش‌ آمده بود به دلیل همین اختلاف نظرها و عدم هماهنگی‌ها میان وزارت گردشگری عراق و سایر مسئولان ذیربط در این کشور بود که خوشبختانه این مشکل بعد از رایزنی‌های لازم و با تلاش مسئولان وزارت امور خارجه، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت و سفیر محترم عراق در ایران  موقتاً حل و فصل شد.

نظافتی تصریح کرد: تلاشها برای پایان یافتن چنین مشکلی نسبت به زائران عتبات عالیات ادامه دارد و امیدواریم در روزهای آتی نیز چنین مسائلی برای زائران کشورمان پدید نیاید و مسئولان عراقی هم همانند همیشه همراهی و مساعدت خود را انجام دهند.

گفتنی است، بیش از دو هزار نفر از زائران کشورمان امروز در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی عراق نزدیک به سه ساعت معطل ماندند و اجازه ورود به کشور عراق را نیافتند که خوشبختانه این مشکل با مساعدت طرفین حل و فصل شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی