امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۱۵۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹

توصیه مراجع تقلید به محسن هاشمی / در قیامت باید پاسخگوی آیت‌الله باشیم

خرداد: جشن باشکوه مبعث رسول اکرم(ص) در جنوب تهران با حضور محسن هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه آزاد در یافت‌آباد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین در این مراسم که با حضور مردم یافت‌آباد و صدها نفر از محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) همراه بود، مداحان و شعرا با قصیده‌سرایی و شعرخوانی در مدح پیامبر اعظم(ص) به ساحت رسول گرامی اسلام اظهار ارادت کردند.

حجت‌الاسلام قدرت‌الله علیخانی در سخنانی ضمن تبریک عید مبعث، از نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب اسلامی سخن گفت و سپس از حجت‌الاسلام رستگاری دعوت کرد که به عنوان سخنران مراسم در جایگاه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمود رستگاری پژوهشگر دینی در سخنان خود ابتدا با اشاره به اهداف بعثت، این عید بزرگ را به حضار تبریک گفت و سپس با اشاره به حضور مهندس محسن هاشمی به عنوان یادگار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم، تصریح کرد: در این نظام ما به خیلی از بزرگان مدیونیم و در قبال بسیار بزرگان مسئولیم و باید پاسخگو باشیم. در میان این افراد کسی که با تمام وجود اعلام می‌کنم در مقابل او مسئول و مدیون هستیم، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

وی تأکید کرد: ما در قیامت باید پاسخگوی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باشیم. آنهایی که دل او را شکستند و به او ناسزا گفتند و آنهایی که به تعبییر قرآن می‌دانستند و کتمان حق و حقیقت کردند باید پاسخگو باشند.

رستگاری ادامه داد: آنهایی که می‌دانستند و می‌توانستند شهادت به پاکی او بدهند و ندادند باید در قیامت پاسخگوی خداوند باشند.

وی افزود: من گاهی کنار مزار ایشان و شهید بهشتی و امام خمینی(ره) گفته‌ام که خدایا نکند من فردای قیامت مقابل آنها شرمنده باشم.

رستگاری با بیان اینکه «هاشمی رفت و داغ و درد فقدانش را بر دل دوستانش گذاشت»، تصریح کرد: کسانی هستند که حس می‌کنند با دشنام به هاشمی و کتمان حق به مقام و موقعیت می‌رسند. اینها باید بدانند که هرچند هاشمی رفته است اما فکر هاشمی زنده است.

وی با اشاره به دیداری که به همراه خانواده آیت‌الله هاشمی با مراجع عظام تقلید داشته است، گفت: آیت‌الله جوادی آملی تعابییر عجیبی درباره آقای داشتند. ایشان در مورد آیت‌الله هاشمی فرمودند که او خضر زمانه بود.

رستگاری با اشاره به انتخابات شوراها خاطرنشان کرد: همه مراجع به آقامحسن عزیز، فرزند ارشد و رشید آیت‌الله توصیه کردند که آثار او را تبیین کنند وراه پدر را ادامه دهد.

وی تأکید کرد: حیف است که فکر هاشمی در میان نسل امروز و فردا از بین برود. من از شنیدن ثبت نام آقامحسن عزیز در انتخابات شوراها بسیار خوشحال شدم. من ازاین اقدام ایشان تشکر می‌کنم.

رستگاری در پایان نیز با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: امروز رأی به روحانی یعنی رأی به اندیشه و فکر هاشمی است و کسانی که بخواهند این فکر جاودانه بماند، روحانی را برخواهند گزید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی