امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۲۴۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳

احضار سرکنسول ایران توسط اقلیم کردستان

دولت اقلیم کردستان عراق با ادعای بمباران شدن برخی مناطق اقلیم کردستان توسط ایران، سر کنسول ایران در آنجا را فرا خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه رووداو، دولت اقلیم کردستان در بیانیه‌ای مدعی شد: در حالی که ما به اصول حسن همجواری و عدم دخالت در امور دیگران پایبند هستیم و در مشکلاتی که میان جمهوری اسلامی ایران و مخالفانش به وجود آمده است، طرف هیچ‌کدام را نگرفتیم، نمی‌خواهیم که شهروندان‌مان در مناطق مرزی و ساکنان روستاهای مرزی مورد هدف قرار گیرند یا قربانی بمباران‌های جمهوری اسلامی ایران باشند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت اقلیم کردستان عراق این بمباران را محکوم می‌کند و از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد که حمله به شهروندان و سرزمین اقلیم کردستان را متوقف کند.

در پایان این بیانیه آمده است: دولت اقلیم کردستان عراق، سرکنسول ایران در این اقلیم را فراخواند و پیامی به وی داد تا آن را به تهران برساند.

بر اساس این گزارش شبکه رووداو مدعی شد: جمهوری اسلامی ایران برخی از مناطق از جمله هضاب و منطقه کوهستانی هلکورد را مورد هدف قرار داده است.

در سال‌های اخیر که داعش و گروه‌های تروریستی دیگر در سوریه و عراق دست به کشتار مردم بی گناه زده‌اند مرزهای ایران و عراق از این مساله متاثر شده و برخی از این گروه‌های با هدف دست‌درازی به مرزهای ایران اقداماتی را انجام داده‌اند که با واکنش جدی و شدید و به موقع ایران رو به رو شده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر حفاظت از مرزهای کشور و حفظ ارامش در این مناطق در تعامل و همکاری با کشورهای همسایه تاکید داشته است اما هر گونه تحرک مشکوک در این مناطق را با دقت رصد کرده و در مقابل اقدام احتمالی واکنش داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه