امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۲۹۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸

حل مشکل معطلی ۴۰۰ کامیون هندوانه صادراتی در مرز مهران

خرداد: مدیر کل گمرکات استان ایلام از حل مشکل معطلی ۴۰۰ کامیون هندوانه صادراتی در مرز مهران با رایزنی مسئولان گمرک و مقامات استانی با طرف عراقی خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، محسن مصطفایی با بیان این مطلب به دلایل معطلی هندوانه‌های صادراتی ایران در مرز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه قوانین و مقررات گمرکی کشور عراق در مواقعی بدون اطلاع قبلی تغییر می‌کند، لذا صادرکنندگان ایرانی به خصوص صادرکنندگان میوه و مواد غذایی در مرز دچار مشکلاتی می‌شوند و این موضوع موجب معطلی کالاهای صادراتی ایرانی می‌شود.

مصطفایی ادامه داد: هم اکنون این مشکل برطرف شده و تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی در مرز مهران به حالت عادی برگشته است.   البته گفت‌وگوهای متعددی با طرف عراقی داشتیم تا از اجرای قوانین و مقررات لحظه‌ای خودداری کنند و مسئولان گمرک عراق در مرز مهران نیز به این مشکلات پی برده و قول داده‌اند تا از تکرار این‌گونه قوانین و مقررات خودداری شود.

مدیر کل گمرکات استان ایلام اظهارکرد: تشریفات ترخیص کالاهای صادراتی هم اکنون در گمرک مهران در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود و با توجه به رایزنی‌های مسئولان گمرک و مقامات استانی با طرف عراقی مشکلات در گمرک عراق نیز کاملا برطرف شده و تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی طبق روال عادی انجام می‌شود.

گفتنی است بیش از ۴۰۰ کامیون میوه و تره‌بار و عموما هندوانه در مرز مهران در گرمای بیش از ۵۰ درجه در انتظار ورود به کشور عراق بودند که مشکل ورود آنها با رایزنی مسئولان گمرک و مقامات استانی با طرف عراقی حل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی