امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۴۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵

مسکو: دولت ترامپ در اقدامات ضدروسی از اوباما فراتر رفته است

خرداد: روسیه اعلام کرد که دولت کنونی آمریکا در اقدامات ضدروسی از دولت باراک اوباما فراتر رفته و وضعیت کنونی تیره روابط دو کشور بر اثر اقدامات واشنگتن به وجود آمده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که روسیه باید تا آخر وقت اداری امروز (شنبه) به وقت آمریکا سرکنسولگری خود را در سانفرانسیسکو تعطیل کند.
برپایه اعلام وزارت امورخارجه آمریکا، روسیه همچنین باید همزمان فعالیت مراکز کنسولی خود را در واشنگتن و نیویورک متوقف کند. 
خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نوشت: این اقدام آمریکا مورد جدیدی از نقض قوانین بین المللی از جمله تعهدات این کشور در چارچوب کنوانسیون وین در باره روابط کنسولی است. این اقدام حتی فراتر از توقیف ساختمان های وابسته به سفارت روسیه در واشنگتن و دفتر نمایندگی دائمی در سازمان ملل (نیویورک) در پایان دوره ریاست جمهوری اوباما رفت.
زاخارووا افزود: افزون بر غصب ساختمان های پرارزش دولتی روسیه، دولت آمریکا اصرار دارد این ساختمان ها فروخته شود و درخواست کنونی آنها برای بازرسی ساختمان سرکنسولگری در سانفرانسیسکو و منازل کارکنان در روز دوم سپتامبر (یکشنبه)، امنیت شهروندان روس را تهدید می کند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد: سازمان های اطلاعاتی آمریکا به کارکنان سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو و خانواده های آنها فقط روز شنبه مهلت داده اند، خانه های خود را ترک کنند تا مانعی برای بازرسی اماکن اداری و مسکونی ایجاد نشود. 
زاخارووا نوشت: اینگونه اقدامات غیردوستانه و چالش برانگیز آمریکا، فضای روابط دوجانبه را متشنج تر و امکان همکاری ازجمله برای حل مسائل بین المللی را از بین می برد.
وی در پایان با اعلام اعتراض روسیه به اقدامات ضدروسی آمریکا و نادیده گرفتن قوانین بین المللی از سوی این کشور، حق دادن پاسخ به اعمال خصمانه واشنگتن را برای مسکو محفوظ برشمرد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز روز جمعه صدور دستور تعطیلی سه مرکز دیپلماتیک این کشور در سانفرانسیسکو، واشنگتن و نیویورک را نشانه وجود مشکلات روانی در مقام های آمریکایی خواند.
لاوروف گفت: شاهد نشانه هایی از وجود بیماری روانی مرتبط با ادعای موقعیت انحصاری آمریکا در سطح جهانی بین مقام های این کشور هستیم و باراک اوباما نیز بارها متکبرانه با طرح چنین موقعیت ویژه ای برای واشنگتن، خواستار پذیرش این ادعا توسط کشورهای مختلف شده بود. 
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در پایگاه اینترنتی خود به نقل از سخنان لاوروف در جمع دانشجویان دانشگاه روابط بین الملل مسکو در آغاز سال تحصیلی جدید نوشت: مسکو حتما به تصمیم آمریکا برای بستن سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو پس از پایان بررسی ها پاسخ خواهد داد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی