امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۴۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳

خروج دود از دودکش کنسلوگری روسیه در سانفرانسیکو؛/مقام روس: نگران نباشید، قرار نیست پاپ انتخاب شود

خرداد:سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، ماموران پلیس فدرال آمریکا درصددند پس از تعطیلی کنسولگری سان‌فرانسیسکو، این مکان دیپلماتیک را مورد بازرسی قرار دهند.

مقام روس: نگران نباشید، قرار نیست پاپ انتخاب شود

به گزارش خرداد، ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، در ادامه تنش دیپلماتیک بین واشنگتن و مسکو، وزارت خارجه آمریکا، پنجشنبه‌شب دستور تعطیلی کنسولگری روسیه در سان‌فرانسیسکو و دو دفتر این کشور در واشنگتن‌دی‌سی و نیویورک را صادر کرد و تا امروز- شنبه- نیز برای تخلیه این مکان‌های دیپلماتیک مهلت دارد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، جمعه اعلام کرد، نیروهای ویژه آمریکا درصددند پس از تعطیلی کنسولگری سان‌فرانسیسکو، این مکان دیپلماتیک را مورد بازرسی قرار دهند، این در حالی است که این کارمندان مصونیت دیپلماتیک دارند.

زاخارووا افزود، به خانواده و کارمندان گفته شده است که طی ۱۰ تا ۱۲ ساعت ساختمان را ترک کنند.

این سخنگو هشدار داد، مسکو حق اقدام‌های متقابل را برای خود محفوظ می‌داند.

 از سوی دیگر، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز درباره این اقدام آمریکا گفته است، مسکو پس از ارزیابی، واکنش شدید متقابل نشان خواهد داد.

در همین حال گزارش حاکی است که خروج دود از دودکش شومینه کنسولگری روسیه در سان‌فرانسیسکو باعث حضور آتش نشانان در مقابل این کنسولگری شده است.

برخی رسانه‌ها گزارش دادند، آتش‌نشانان در این شهر تایید کرده‌اند که کارکنان این کنسولگری در حال سوزندان برخی از اشیا هستند.

در همین راستا، یک مقام روس درباره خروج دود از دودکش کنسولگری روسیه در سان‌فرانسیسکو گفته است: «جای نگرانی نیست، قرار نیست پاپ انتخاب بشود.»

در همین زمینه گزارش‌هایی از سوختن اشیا در ساختمان وابسته به سفارت روسیه در واشنگتن دی‌سی نیز منتشر شده است.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی