امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۷۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴

رئیس جمهوری عراق سفرش به نیویورک را لغو و طرح گفت‌وگو بین بغداد و اربیل را مطرح کرد

خرداد:رئیس جمهوری عراق به منظور دستیابی به راه‌حل‌های ملموس و فوری که تضمین کننده عبور از بحران ناشی از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق باشد، طرح گفت‌وگو بین رهبران سیاسی این کشور را مطرح کرد.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، در بیانیه‌ منتشر شده از سوی دفتر فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق آمده است، به منظور آغاز فوری اجرای این طرح رئیس‌جمهوری تصمیم به لغو سفر به نیویورک گرفت و به جای خود حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق را مامور کرده در برابر مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

فواد معصوم بر اهمیت تلاش‌ها برای حفظ وحدت ملی عراق تاکید کرد و انجام مذاکرات سازنده برای حل مسائل پیچیده بین دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان عراق را خواستار شد.

ریاست‌جمهوری عراق در این بیانیه آورده است، فواد معصوم عصر شنبه میزبان هادی العامری، یکی از فرماندهان حشد شعبی بود و هر دو به بررسی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق به خصوص همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، جنگ علیه تروریسم و روند عملیات نظامی علیه داعش پرداختند.

معصوم بر اهمیت به کار بستن تمام تلاش‌ها برای حفظ وحدت ملی و همزیستی بین تمام اقشار جامعه و انجام مذاکرات سازنده بین بغداد و اربیل تاکید کرد.

حیدر العبادی پیشتر گفته بود، در صورتی‌که همه‌پرسی استقلال به خشونت کشیده شود بغداد آماده مداخله نظامی است. این در حالی است که مسعود بارزانی بغداد را به طراحی ناامنی در اقلیم متهم کرده و گفت، همه‌پرسی در موعد مقرر خود برگزار می‌شود.

بارزانی از ساکنان اقلیم خواسته روز ۲۵ سپتامبر پای صندوق‌های رای بروند چراکه اقلیم هیچ جایگزین واقعی را به جای همه‌پرسی دریافت نکرده است.

او افزود: کردستان عراق نمی‌پذیرد وابسته به کسی باشد و از زبان تهدید هم استفاده نمی‌کند. ما خواهان روابط خوب با کشورهای هم‌جوار هستیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

اهم اظهارات روحانی در جشنواره خوارزمی:در داخل مداوم در محاصره تبلیغاتی هستیم/بیش از جغرافیای‌مان به تاریخ‌مان افتخار می‌کنیم/اینقدر دیوار دورمان هست دیگر نیاز نیست شما دیوار بکشید/سلیمانی جناحی نبود و با همه جناح ‌ها خوب بود/می‌گویند وضع مردم بد است، البته وضع مردم خوب نیست اما مقایسه ای کنیم بین شش سال با دوره قبل از آن