امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۷۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸

توضیحات زائری درباره احضارش به دادسرای ویژه روحانیت

خرداد: محمدرضا زائری که اخیرا یادداشتی کنایه‌آمیز با عنوان «من انقلابی نیستم!» منتشر کرده بود، ماجرای احضار خود به دادسرای ویژه روحانیت بابت این یادداشت و حضورش در دادسرا را روایت کرد.

به گزارش خرداد محمدرضا زائری در کانال تلگرام خودش نوشت: امروز صبح به دادسرای ویژه روحانیت دعوت شدم و برای اینکه کسی نگران نشود حتی به همسر و خانواده‌ام نیز چیزی نگفتم اما راستش چون احتمال می‌دادم با کسی مثل سعید مرتضوی روبه‌رو شوم که به بهانه بازپرسی احضار کرد و از همان جا به زندان اوین فرستاد، این دفعه با احتیاط و ملاحظه رفتم.

صادقانه اعتراف می‌کنم که انتظار این طور برخورد مؤدبانه و منطقی و صحیح را نداشتم. از دم در و موقع ورود تا فرصتی که مفصل با معاون محترم دادسرا صحبت کردم و بازجویی انجام شد رفتار و شیوه برخورد بسیار معقول و محترمانه و غافلگیرکننده بود!

همین باعث شد که قبل از آغاز صحبت با توپ پر و موضع قاطع برایشان دعا کردم که عاقبت به خیر شوند و گفتم که حضور در این جایگاه، قدم برداشتن بر لبه تیغ و نفس‌کشیدن بر سر دو راهی بهشت و جهنم است و تعریف کردم که به خاطر همین ترس قبول نکرده‌ام به قوه قضاییه بروم و دعوت استاد بزرگوارم مرحوم آیت‌الله مرعشی را نپذیرفته‌ام.

بدون هیچ پنهان‌کاری و پرده‌پوشی می‌نویسم که پرسش دوستان درباره یادداشت اخیرم بود و گلایه از برخی عبارات و من توضیحاتی دادم و سپس معاون محترم با متانت و دقت تحسین‌برانگیز و ستودنی جزئیاتی از برخی پرونده‌های مطرح این روزها را بیان کرد - که نمی‌توانم اینجا ذکر کنم - و سپس به نکته‌هایی اشاره کرد که ناخودآگاه گفتم پس چرا اینها را به مردم نمی‌گویید؟

پاسخ ایشان البته مصالح و ملاحظات و آبروی افراد و امنیت روانی جامعه بود - هر چند در موضوع ملاحظات البته من هنوز نمی‌توانم ین توجیه را قبول کنم - ولی در میان همه آن مطالب یک نکته خیلی برای من قابل توجه بود؛ ایشان توضیح داد که گزارش هفتگی قوه قضاییه به رهبر انقلاب عرضه می‌شود و گاه حتی ایشان برخی پرونده‌ها را مستقیما درخواست می‌کنند و به مطالعه پرونده می‌پردازند و مواردی بوده که به شکل بازجویی‌ها اعتراض کرده‌اند و در یک مورد حتی به عزل بازجو دستور داده‌اند!

معاون محترم حتی وقتی برخی جزییات را از پشت صحنه شایعه‌پردازی‌ها و دروغ‌سازی‌ها شرح داد، به من پیشنهاد کرد که برای هر کدام از پرونده‌ها که مایل باشی من حاضرم شما را ببرم تا از نزدیک همه چیز را ببینی!

من هم البته گلایه همیشگی خودم از ناشی‌گری دوستانمان در پوشش خبری و کار رسانه‌ای را مطرح کردم که دلیل و سبب اصلی بی‌اعتمادی مردم و افزایش نگرانی‌هاست!
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی