امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۷۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲

سازمان ملل بر لزوم یکپارچگی عراق تأکید کرد

خرداد:دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن حمایت از استقلال و یکپارچگی کشور عراق، با همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان در شرایط فعلی مخالفت کرده است.

به گزارش خرداد ، ایلنا به نقل از رویترز، «استفان دوگاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد، از منظر «آنتونیو گوترش» دبیرکل، همه‌پرسی برنامه‌ریزی‌شده برای سوم مهر ماه در اقلیم کردستان عراق قادر است به «نیازها به شکـست‌دادن داعش در عراق ضربه زده» و مانع از بازسازی شهرها و مناطق بازپس‌گرفته‌شده طی ماه‌های گذشته شود.

در بیانیه منتشرشده در روز یکشنبه، گفته شده «دبیر کل سازمان ملل به استقلال، تمامیت ارضی و یک‌پارچگی عراق احترام گذاشته و بر این عقیده است که همه موضوعات مهم میان دولت فدرال و اقلیم کردستان، باید از طریق گفت‌وگوی ساختاری و مصالحه سازنده به دست آید.»

گوترش از رهبران سراسر عراق خواسته است تا با «بردباری و خویشتن‌داری» با این موضوع روبه‌رو شوند.

دبیر کل سازمان ملل در عین حال در مورد تاثیر همه‌پرسی بر بازگشت میلیون‌ها آواره ناشی از نبردها با گروه داعش، به محل زندگی خود، ابراز نگرانی کرده‌است.

«مسعود بارزانی» رئیس دولت اقلیم کردستان عراق، هفته گذشته اعلام کرد این اقلیم در موعد مقرر دست به برگزاری همه‌پرسی برای استقلال خواهد زد.

«هیمن هورامی» یکی از مشاوران بارزانی، گفته بود در برگه همه‌پرسی از رای‌دهندگان پرسیده می‌شود: آیا خواهان استقلال کردستان هستید؟»

همه‌پرسی در اقلیم کردستان با مخالفت‌هایی داخل و خارج از عراق روبه‌رو شده‌است. دولت مرکزی عراق، ترکیه و ایران، با این همه‌پرسی مخالفت کرده‌اند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی