امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴

وزیر خارجه عراق:بغداد به دنبال راه اندازی نیروگاه هسته ای است

خرداد: وزیر خارجه عراق خواهان حمایت جامعه جهانی برای تأسیس نیروگاه هسته‌ای با اهداف صلح‌آمیز شد.

به گزارش خرداد از  ایسنا، به نقل ازخبرگزاری رویترز، ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق گفت: ما از منبر سازمان ملل از کشورهای دوست می‌خواهیم به عراق در تأسیس نیروگاه هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز و با استناد به اصول حقوقی درباره حق کشورها درخصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای کمک کنند.

عراق سه نیروگاه هسته‌ای در مجتمع التویثه که روزی مرکز اصلی پژوهش‌های هسته‌ای در جنوب بغداد بود، در اختیار داشت. اسرائیل در سال ۱۹۸۱ یکی از این نیروگاه‌ها را منهدم کرد. جنگنده‌های آمریکایی نیز طی جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ دو نیروگاه دیگر را منهدم کردند.

وی اظهار داشت عراق در آستانه مرحله جدیدی از تن ندادن به خواست بیگانه است.

ابراهیم الجعفری در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: تجارب تاریخی ثابت کرد که مرحله مابعد جنگ یک چالش به حساب می‌آید. ما تصمیمات غیرقانونی از سوی دولت اقلیم کردستان عراق را قبول نداریم و همه پرسی یک نقض قانونی به حساب می‌آید.

ابراهیم الجعفری تأکید کرد: بحران آوارگان بر دوش عراق سنگینی می‌کند.

وی درباره سوریه گفت: ما همچنان از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه حمایت می‌کنیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی