امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۹۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲

بارزانی: باید مذاکرات جدی با بغداد داشته باشیم

خرداد: در حالی که نخست‌وزیر عراق اعلام کرده است که پس از برگزاری همه‌پرسی مذاکراتی با کردها صورت نخواهد گرفت، رئیس اقلیم کردستان گفت: ما باید گفت‌وگوی جدی با بغداد و کشورهای همسایه داشته باشیم.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (سه‌شنبه) در سخنانی گفت: ما باید گفت‌وگوی جدی با بغداد و کشورهای همسایه داشته باشیم. نقش مردم کردستان در ساختن عراقی جدید کاملا شفاف است.

وی افزود: ما از تمامی طرف‌های سیاسی عراق می‌خواهیم که باب گفت‌وگو را نبندند.

رئیس اقلیم کردستان عراق مدعی شد: قانون اساسی عراق به ما اجازه برگزاری این همه‌پرسی را می‌دهد.

بارزانی تصریح کرد: اقلیم کردستان پس از همه‌پرسی وارد مرحله جدیدی شده است.

رئیس اقلیم کردستان ادعا کرد: پس از این که قانون اساسی عراق نقض گشت، مردم ما تصمیم گرفتند که حرف خود را بزنند و این واکنش‌های دولت بغداد بود که ما را مجبور به اتخاذ گامی برای همه‌پرسی کرد.

وی افزود: با وجود موانع، آینده‌ای روشن در اقلیم کردستان منتظر ما است. ما از دولت عراق می‌خواهیم تا از تهدید کردن کردها به دلیل همه‌پرسی دست بردارد.

بارزانی سخنان پیشین خود را مبنی بر این امر که همه‌پرسی برای تحمیل یک امر واقع یا ترسیم مرزها نیست، تکرار کرد.

رئیس اقلیم کردستان تصریح کرد: کشور ما بر اساس تعددگرایی و دموکراسی بنا خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی