امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۹۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷

واکنش نیچروان بارزانی به برافراشتن پرچم اسرائیل در اقلیم

خرداد: نخست وزیر اقلیم کردستان عراق این مساله را تکذیب کرد که روابط رسمی میان این اقلیم با رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از شفق نیوز، نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق امروز چهارشنبه در مصاحبه‌ای در واکنش به اقدام حامیان جدایی اقلیم کردستان از عراق که پرچم اسرائیل را در کنار پرچم اقلیم کردستان در جریان تظاهرات‌های خود برافراشته بودند، گفت، برافراشتن پرچم اسرائیل ارتباطی با سیاست دولت کردستان ندارد.

وی افزود: ما برنامه‌ای برای برافراشتن پرچم اسرائیل تدوین نکردیم. ما هیچ رابطه رسمی با اسرائیل نداریم.

بارزانی همچنین به این مسئله اشاره کرد: ما دشمنی با هیچ کس بنا به دلایل نژادی، دینی، مذهبی یا اعتقادی نداریم.

در جریان همه‌پرسی کردستان و در روزهای قبل از آن و همچنین در برخی از کشورهای اروپایی، پرچم اسرائیل در کنار پرچم کردستان از سوی حامیان جدایی اقلیم کردستان از عراق برافراشته شد.

نخست وزیر اقلیم کردستان همچنین مدعی شد که همه‌پرسی صورت گرفته در اقلیم کردستان با هدف این نیست که مستقیماً استقلال اعلام شود بلکه مذاکراتی با دولت بغداد صورت می‌گیرد.

نیچروان بارزانی گفت: همه پرسی تهدید یا خطری را علیه امنیت ملی ترکیه ایجاد نمی‌کند چرا که این همه پرسی فقط محدود به کردستان است.

وی از اقدام ترکیه در بستن گذرگاه‌های مرزی با کردستان نیز انتقاد کرد و گفت که بستن گذرگاه‌های مرزی به نفع دو ملت نیست و این تصمیمی نادرست در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی است.

نیچروان بارزانی پیش بینی کرد که رزمایش‌های نظامی مشترک میان ترکیه و عراق به مرزهای اقلیم کردستان کشیده نمی‌شود.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی