امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۹۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱

امارات پروازهای خود را به اقلیم کردستان عراق تعلیق خواهد کرد

خرداد: شبکه خبری «سومریه نیوز» عراق در خبری فوری اعلام کرد: شرکت فلای دبی امارات متحده عربی تمامی پروازهای خود را از روز شنبه آینده به منطقه اقلیم کردستان عراق متوقف خواهد کرد.

به گزارش خرداد از ایرنا، سرکنسولگری ترکیه در اربیل نیز روز چهارشنبه اعلام کرد: از ساعت 18 روز جمعه (پس فردا) کلیه پروازهای سه شرکت هواپیمایی ترکیه به مقصد اقلیم کردستان عراق و بالعکس متوقف می شود.
پیش از این ، مصر نیز در پاسخ به درخواست دولت مرکزی عراق برای تعلیق تمامی پروازها به مقصد اربیل مرکز اقلیم کردستان اعلام کرد، از روز جمعه پروازهای خطوط هوایی این کشور به منطقه کردستان عراق و بالعکس متوقف خواهد شد.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق به مسعود بارزانی رئیس منطقه اقلیم کردستان هشدار داد که ظرف 72 ساعت کنترل فرودگاه ها را تحویل دولت مرکزی دهد.
وی عصر سه شنبه در کنفرانس هفتگی خود در بغداد اعلام کرد که شورای وزیران این کشور تصویب کرده در صورت عدم واگذاری کنترل فرودگاه های اقلیم کردستان به دولت فدرال ظرف سه روز، پروازهای بین المللی از مبدا اقلیم و به مقصد آن ممنوع شود.
اقلیم کردستان روز چهارشنبه اعلام کرد که ضرب الاجل دولت عراق را نمی پذیرد و در واکنش به پاسخ اقلیم کردستان، دولت عراق نیز تصمیم به لغو پروازهای بین المللی به اربیل را گرفت.
همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق با وجود مخالفت های بین المللی، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قانون اساسی عراق و قوانین بین المللی، دوشنبه هفته جاری در مناطقی از شمال عراق (استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و مناطق مورد نزاع از جمله کرکوک و خانقین) برگزار شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی