امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۹۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵

حمایت ۹۰ درصدی مردم کرکوک از استقلال کردستان

خرداد:فرماندار کرکوک اعلام کرد ۹۰ درصد رای دهندگان در این منطقه به همه‌پرسی رای مثبت دادند.

به گزارش خرداد، ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «نجم‌الدین کریم» فرماندار کرکوک گفت: «به احتمال زیاد ۹۰ درصد رای دهدگان در کرکوک به همه‌پرسی استقلال کردسان رای مثبت داده‌اند.»

وی افزود: «نرخ مشارکت در همه‌پرسی در کرکوک بیش از ۷۰ درصد بود. ساکنان کرکوک تنها از کُردها نبوده بلکه از اقوام ترک‌ها، اعراب و مسیحیان نیز در این منطقه زندگی می‌کنند.»

امروز-چهارشنبه- همچنین پارلمان عراق مجوز استفاده از ارتش برای ورود به منطقه کرکوک را به نخست‌وزیر این کشور داده بود.

در بحبوحه مخالفت‌های گسترده دولت عراق، کشورهای منطقه، اقلیم کردستان عراق به ریاست «مسعود بارزانی»، دوشنبه در سه استان این اقلیم به علاوه کرکوک، که منطقه‌ای مورد منازعه میان بغداد و اربیل است، همه‌پرسی جدایی برگزار کرد.

«هندرین محمد» کمیسیون عالی همه‌پرسی و انتخابات اقلیم کردستان عراق، امروز اعلام کرد که ۹۲.۷۳ درصد از رای‌دهندگان به این همه‌پرسی رای مثبت داده‌اند و میزان مشارکت افراد واجد شرایط نیز ۷۲ درصد بوده است.

نتیجه اعلام‌شده باید از سوی دادگاه استیناف اقلیم کردستان عراق تایید شود.

رهبران کردستان عراق گفته‌اند رای «مثبت» مردم به آنها این اختیار را می‌دهد که مذاکرات استقلال از عراق را با دولت مرکزی و کشورهای همسایه آغاز کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی