امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۹۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹

افشای حضور مشاوران غربی مشهور بارزانی در عراق

خرداد: یک نماینده پارلمان عراق روز پنجشنبه از دولت این کشور خواست هرچه سریعتر نسبت به اخراج گروهی از دیپلمات ها و روسای نمایندگی های دیپلماتیک در عراق که به عنوان مشاور مسعود بارزانی در امر همه پرسی و تجزیه خاک عراق دست داشته اند، اقدام کند.
 
به گزارش خرداد از ایرنا، سمیره الموسوی با انتشار بیانیه ای فاش ساخته است که دولت عراق پایان کار گروهی از این مشاوران عمدتا از کشورهای غربی را اعلام کرده است که در میان آنان 'برنارد کوشنر' وزیر خارجه اسبق فرانسه، 'هنری برنار لیفی ' تئوری پرداز فرانسوی یهودی الاصل که معروف به مبتکر بهار عربی و طرح های تجزیه منطقه است، 'گیلبرت' سفیر سابق آمریکا در اوکراین، 'زلمای' خلیل زاد' سفیر پیشین آمریکا در عراق و 'ایدی کوهین' پژوهشگر اسراییلی حامی تجزیه منطقه دیده می شوند.
الموسوی با اعلام اینکه رفتار این دست افراد دخالت در امور داخلی عراق است، از وزارت خارجه عراق خواست پایان کار این افراد را به دولت هایشان ابلاغ کند.
براساس اعلام این نماینده پارلمان عراق، افراد یاد شده به عنوان مشاوران بارزانی در امر جدایی منطقه کردستان عراق کار کرده اند و دولت عراق بعد از همه پرسی برگزار شده در روز دوشنبه گذشته ، به همین دلیل تصمیم به اخراج آنان از اراضی عراق گرفته است.
تعدادی از این حامیان غربی تجزیه عراق مانند برنارد هنری لیفی در روز همه پرسی در یکی از مراکز رای گیری در اربیل حاضر شده و به نیچروان بارزانی نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق به خاطر برگزاری همه پرسی تبریک گفتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی