امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۰۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

اردوغان: موساد مسئول برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان است

خرداد:رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی سرویس جاسوسی رژیم صههینیستی را مسئول برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق معرفی کرد.

به گزارش خرداد، مهر به نقل از تایمز اسرائیل، «رجب طیب اردوغان»  رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد که موساد در برگزاری همه‌پرسی جنجالی اقلیم کردستان عراق دخالت داشته است.

رئیس‌جمهور ترکیه این اظهارات را پس از آن ایراد کرد که از اقدام کردهای عراق مبنی بر برافراشتن پرچم اسرائیل در جریان جشن‌های همه‌پرسی استقلال انتقاد کرد.

اردوغان گفت: این مساله ثابت می‌کند دولت اقلیم کردستان تاریخی مشترک با موساد دارد و هر دو در یک مسیر حرکت می‌کنند.

وی با خطاب قرار دادن رهبران کرد عراق در یک سخنرانی تلویزیونی در شرق ترکیه گفت: می‌دانید چه می‌کنید؟ فقط اسرائیل از شما حمایت می‌کند. پس از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق که با موافقت ۹۳ درصد شرکت کنندگان به پایان رسید واکنش‌های بین‌المللی تندی علیه این اقدام صورت گرفت و تنها دولت تل‌آویو اعلام کرد از استقلال کردها حمایت می‌کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اخیرا گفته بود که تلاش های ملت کرد برای تشکیل کشور کردستان عراق قانونی است.

این در حالی است که آنکارا، شریک تجاری مهم اربیل به شدت مخالف این اقدام کردهاست و اقلیم کردستان را به تحریم‌های شدید تهدید کرده است.

اردوغان همچنین اعلام کرد اقلیم کردستان عراق بهای این همه‌پرسی غیرقابل قبول را می‌دهد اما توضیح بیشتری در این باره نداد.

وی افزود: کردستان عراق کشوری مستقل نیست که در شمال عراق تاسیس شده باشد لذا بی اعتنایی به این مساله نه به نفع ما نه به نفع کردهاست و کردها بهتر است از رویای استقلال دست بکشند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی