امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷

جمع‌آوری امضا در پارلمان عراق برای اخراج نمایندگان کُرد

خرداد:درحالی که برخی از نمایندگان پارلمان عراق در کمپینی اقدام به جمع‌آوری امضا علیه حضور نمایندگان کرد در مجلس نموده‌اند، فراکسیون‌ پارلمانی جنبش "تغییر" و جماعت اسلامی اعلام کردند، به پارلمان عراق باز می‌گردند.

به گزارش خرداد ، ایسنا به نقل از سومریه نیوز،، منبعی در ائتلاف ملی شیعی حاکم در عراق از کمپین جمع‌آوری امضا در پارلمان برای ممانعت از ورود اعضای ائتلاف کردستان که در عملیات همه‌پرسی جدایی آن از عراق در ۲۵ سپتامبر مشارکت داشتند، خبر داد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: برخی از اعضای ائتلاف شیعی و فراکسیون‌های سنی پارلمان امضا جمع کرده‌اند تا از ورود و حضور نمایندگان کرد که در همه‌پرسی رای دادند در جلسه روز سه شنبه ممانعت کنند.

منبع مذکور افزود، نمایندگانی که مخالف مشارکت نمایندگان کرد در جلسه سه شنبه هستند تصمیم گرفتند، اسامی نمایندگان کرد شرکت کننده در همه‌پرسی را به دادگاه فدرال ارائه دهند تا نسبت به نقض قانون اساسی از سوی آنها تصمیم گیری شود.

با این حال برخی فراکسیون‌های کرد از جمله جنبش "تغییر" و گروه‌های اسلامی اعلام کردند، به قطع روابط خود با پارلمان عراق که ۱۰ روز به طول انجامید، پایان می‌دهند و به پارلمان باز خواهند گشت. نمایندگان کرد زمانی از پارلمان عراق خارج شدند که نمایندگان همه‌پرسی اقلیم کردستان را طی مصوبه‌ای رد کردند.

این در حالی است که حزب دموکرات به رهبری مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد، به دلیل مجازات‌های که پارلمان و دولت فدرال علیه‌ آنها اتخاذ کرده، نمایندگان حزبش به پارلمان بازنمی‌گردند.

مسعود حیدر، یکی از نماینده‌گان فراکسیون تغییر تاکید کرد، فراکسیون‌های کردستان توافق کردند در هفته جاری به پارلمان بازگردند.

وی تصریح کرد، حضور نمایندگان کرد در جلسات پارلمان و کار کمیته‌های پارلمانی با رایزنی‌هایی که با ریاست پارلمان و رهبران فراکسیون‌های سیاسی پیرامون تصمیماتی که پارلمان در گذشته علیه اقلیم اتخاذ کرده، مرتبط است.
برچسب ها: عراق ، نماینده ، کرد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی