امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۰۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳

نگرانی علی مطهری بعد از فوت جلال طالبانی

خرداد: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به درگذشت جلال طالبانی گفت: قطعا طالبانی با برگزاری همه‌پرسی مخالف بود و اکنون در زمان فقدان وی جذب کردها به‌سمت بارزانی اتفاق خوبی نیست.

به گزارش خرداد علی مطهری در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به درگذشت جلال طالبانی دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: طالبانی یک سیاستمدار معتدل و باتجربه بود و برای ایران احترام خاصی قائل می شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طالبانی همواره خود را مدیون ایران می دانست و از هرگونه تعصب نژادی به دور بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور طالبانی در عراق فرصت مغتنمی بود، عنوان کرد: طالبانی قطعا در شرایط امروز کردستان عراق می توانست مفید باشد اما سرنوشت، تقدیر دیگری را برای وی رقم زد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در زمان فقدان طالبانی احتمال دارد کردها به سمت بارزانی جذب شوند، خاطرنشان کرد: این اتفاق خوبی نیست و قطعا طالبانی نیز با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان برای تجزیه عراق موافق نبود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی