امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۰۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
تعداد نظرات: ۵ نظر

نظر رهبر انقلاب درباره شعر خوانی جنجالی میثم مطیعی در عید فطر

خرداد: شعری که میثم مطیعی قبل از نماز عید فطر امسال خواند واکنش های مختلفی به همراه داشت ، که به تازگی نظر رهبر انقلاب نیزدر خصوص آن در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش خرداد؛ حجت الاسلام سید کمیل باقر زاده استاد دانشگاه امام صادق (ع) با انتشار سلسله توئیت هایی در صفحه شخصی خود نظر رهبر انقلاب را درباره شعر میثم مطیعی در عید فطر امسال این گونه بیان کرد:

"بعد از مراسم شام غريبان بيت رهبرى، آقا خطاب به ميثم مطيعى نكات مهمى فرمودند كه بیش از آنکه شخصی باشد بیانگر شاخص‌های مداحی انقلابی است.

آقا فرمودند: می‌دانم بعد از عید فطر خیلی شما را اذیت کردند و فشار آوردند، هم به شما و هم به شعرا؛ اما مطلقا اعتنا نکنید.

شما یک حرف کاملا درست و محکمی زدید. تردید نکنید. من نظرم را همان موقع به اطرافیان هم گفتم. کار شما کاملا درست بود.

اصلا محل نگذارید به این حمله‌ها و بدانید کار شما مؤثر است. شما روی این جوان‌ها تاثیر دارید. این جمعیتی که امشب آمده بود تاثیر می‌پذیرد از شما.

در آن شعر هم هیچ اهانت نبود. مسؤولان رده بالای دولتی آمدند پیش من و گفتند توهین شده؛ من گفتم خیر، هیچ اهانتی نبوده.

خود بنده هم صف اوّلی هستم. صف اوّل یک نفر نیست که؛ ما هم مدعى بوديم و هم صف اوّلى.

در آن شعر هم هست: "ما مدعیان صف اول بودیم"، ولی معلوم شد خبرها جای دیگری است؛ دیگرانی را بردند و ماها جا ماندیم.

هیچ خسته نشوید. اگر بنای بر خسته‌شدن بود آنهایی که قبل از انقلاب زندان رفتند و کتک خوردند و تبعید شدند باید خسته می‌شدند.

سفت بايستيد و خسته نشوید. اگر خسته نشوید خداوند به کارتان برکت می‌دهد، و برکت داده است. راه درست همین است که شما دارید می‌روید.

من همیشه شما را دعا می‌کنم، اما سر قضیه عید فطر فقط دعا نبود؛ هم دعا می‌کردم، هم حمایت کردم و نکاتی را به آنهایی که باید می‌گفتم گفتم.

حمایت قاطع رهبر انقلاب از شعر عید فطر میثم مطیعی نشان داد خیلی از مدعیان ولایت‌مداری، از فهم ولیّ زمان خویش فرسنگ‌ها فاصله دارند.

از دیوار سفارت بالا رفتن را انقلابی‌گری دانستند، آقا آن را محکوم کردند. شعر عید فطر را افراطی‌گری خواندند، آقا از آن حمایت کردند."
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۵
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
0
0
آقا هم مثل دیگران نظر شخصی خودشان را دارند، و اشکالی هم نداره اما اینکه هر حرف و اشاره ایشون رو شاخص درستی عملکرد قلمداد کنیم این یه نوع افراطی گری هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
0
0
سلام خرداد یادته همون موقع که تیتر زدی « با مداح حمله کننده به ... آشنا شوید » گفتم به حاج میثم دیگه گیر ندید؟ بیا اینم جوابتون.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
0
0
جالب است حضرت آقا هم حکم روحانی را تنفیذ میکند وهم از یک مداح اینطور قاطع و مطلق حمایت میکند!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
0
طرف شعر مداح معلوم بود. اىا دىگران هم اجازه داده مى شود از چنىن ترىبونى نقد شوند وللاه اعلم. ما که تا حالا ندىدىم و نشنىدىم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
مقام معظم رهبری تاکنون خیلی را تائید وتکذیب فرمودند ازجمله اقایان مرحوم هاشمی وخاتمی احمدی نژادو ووووووواین دلیلی بر تائید صددرصد این مداح نیست وبیمه نشدند هرسخن وهرکاری راانجام دهد وبعضی هم بگویند در نماز فطر اشعاری خوانده وشعرش مورد تائید اقا بود .این رفتاروتائید اقا از زاویه دیگری نیز قابل بررسی وبحث ودرس باید قرارگیرد یعنی تحمل مخالفین همدیگر هرچند سخن وحرفشان بر علیه ما باشد وخوشمان نباید ونبایدزودعصبانی وتندی وتوهین وحدفی برخورد نمودو وبه بهانه ومحمل وتفسیر قانونی زندگی واجدادشان را تارومارکنیم .
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی