امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۱۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

اتحادیه اروپا:آماده میانجگری بین عراق و اربیل هستیم

خرداد:سفیر جدید اتحادیه اروپا در عراق از آمادگی این اتحادیه برای میانجی‌گری بین اربیل و بغداد خبر داد.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این اظهارات ضمن استقبال مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق از رامون بلیکوا، سفیر جدید اتحادیه اروپا و هیئت همراهش در استراحتگاه صلاح الدین نزدیک اربیل مطرح شد.

در بیانیه صادره از سوی دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق به نقل از بارزانی آمده است: ما حتی پیش از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان نسبت به انجام مذاکرات علنی پس از همه‌پرسی اعلام آمادگی کردیم، امروز هم کردستان آماده مذاکره بدون حد و مرز و بدون پیش شرط است. ما برای این گفت‌وگو وقت خواهیم گذاشت.

طبق این بیانیه، دو طرف پیرامون آخرین تحولات و رخدادهای سیاسی در عراق به ویژه همه‌پرسی استقلال اقلیم و واکنش‌های پس از برگزاری آن بحث و تبادل نظر کردند.

سفیر جدید اروپا در بغداد از ملت و دولت اقلیم کردستان به خاطر تلاش‌های انسانی خود در پناه دادن به آوارگان داخلی و پناه‌جویان و همچنین همکاری و هماهنگی موجود بین دولت اقلیم و اتحادیه اروپا قدردانی کرد.

هیئت اتحادیه اروپا در جریان این دیدار آمادگی این اتحادیه برای میانجی‌گری بین بغداد و اربیل و همچنین ایفای نقش کارآمدتر در چارچوب تلاش‌های بین‌المللی برای آغاز مذاکره بین دو طرف را اعلام کرد.

هیات حاضر تاکید کردند، خواستار حل بحران موجود میان دو طرف اربیل و بغداد از طریق گفت‌وگو و تفاهم هستند.

پیشتر دولت مرکزی بغداد اعلام کرده بود که انجام گفت‌وگو با اربیل مشروط به لغو نتایج همه‌پرسی و پایبندی به قانون اساسی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی