امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۱۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷

هشدار مقام عالیرتبه ارتش به دشمنان از تربیون نمازجمعه: خطا کنید، شناسنامه سیاسی‌تان باطل خواهد شد

خرداد: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هشدار به دشمنان تصریح کرد: اگر دشمنان دچار خطای محاسباتی شده و دست به اقدامی نابخردانه بزنند، شناسنامه سیاسی‌شان برای همیشه باطل خواهد شد.

به گزارش خرداد از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی ظهر امروز (جمعه) در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی با تقویت بنیه دفاعی ، بصیرتی و انقلابی گری خود در کنار سایر نیروهای مسلح به ویژه سپاه قدرتمند تبدیل به قدرت بازدارنده‌ای شده که هرگونه ابتکار عمل را از دشمنان گرفته و اگر دشمنان دچار خطای محاسباتی شده یا دست به اقدام نابخردانه‌ای بزنند شناسنامه سیاسی‌شان برای همیشه باطل خواهد شد و حتی فرصت گرفتن شناسنامه سیاسی المثنی هم از آنها گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به برخی بیانات رهبر انقلاب درباره ارتش یادآور شد: مقام معظم رهبری در مقاطعی درباره ارتش فرمودند که به حمدالله ارتش امروز متدین است یا ارتش، ارتش حزب الله است یا ارتش شجره طیبه است و یا در جایی فرمودند که نقش شما برادران عقیدتی سیاسی در رساندن ارتش به نقطه مطلوب بسیار مهم و ارزشمند است.

محمدحسنی اضافه کرد: کارنامه جهادی و دینی ارتش هم بیانگر موفقیت سازمان عقیدتی سیاسی در انجام ماموریت خویش است که بعضی از این کارهای مهم صورت گرفته را فهرست‌وار می خوانم که اولین آن تقدیم 48 هزار شهید و 200 هزار جانباز توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ مکتب و میهن اسلامی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: همکاری موثر و راهبردی ارتش با مدافعان حرم و اصرار جمع پرشماری از ارتشیان برای حضور در خط مقدم دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت فعالیت دیگری است، که به دلایلی مسئولان عالی نظام اجازه حضور گسترده ارتش را در جبهه مقاومت ندادند و اگر چنین اجازه‌ای داده شود، می‌توانید همه ارتش را حاضر بزرگ در جبهه مقاومت ببینید.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادمه بیان کرد: در ارتش جمهوری اسلامی ایران هزاران فعال قرآنی وجود دارد که متجاوز از 20 هزار چهره قرآنی در 36 مسابقه سراسری قرآنی ارتش حضور موثر داشته‌اند و 9 هزار و 495 نفر از یک تا سی جزء حافظ قرآن هستند. علاوه بر قرآن در عرصه روایت و حدیث هم در ارتش هفت دوره مسابقات حدیث با شرکت بیش از 20 هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان برگزار شده ضمن اینکه بیش از 7 هزار کلاس قرآن در سطوح مختلف در روزهای سه شنبه در طول سال برگزار شده است.

وی ادامه داد: افزایش سال به سال معتکفین فعالیت دیگری است که در سال 96 از 20 هزار معتکف گذشت و با حضور 600 روحانی ثابت و ده ها روحانی مدعو صورت گرفت.  برابر اعلام ستاد اقامه نماز کشور یکی از باشکوه ترین نمازهای جماعت در سطح کشور ، در میان پایگاه ها، پادگان ها و کوی های سازمانی مسلح و ارتش صورت می گیرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان بیان کرد: دور اندیشی حضرت امام و رهبر حکیم انقلاب و پشتیبانی فرماندهان مومن ازسازمان عقیدتی سیاسی و استقبال بدنه پاک ارتش با هماهنگی کامل عقیدتی سیاسی و سازمان حفاظت اطلاعات در تعامل هدفمند با فرماندهی ارتش باعث شد امروز ارتش مفتخر به شجره طیبه و حزب الله خوانده شدن از سوی رهبر معظم انقلاب شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی