امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۲۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹

رهبران اقلیم کردستان درخواست بغداد را رد کرند

خرداد: رهبران احزاب اصلی در اقلیم کردستان در پایان نشست امروز(یکشنبه) خود، درخواست دولت مرکزی عراق برای لغو نتایج همه‌پرسی را رد کردند.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، نشست امروز رهبران احزاب کرد در اقلیم کردستان که با حضور مسعود بارزانی، رئیس اقلیم، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق و دیگر مسئولان ارشد این منطقه تشکیل شد، لحظاتی پیش پایان یافت اما هنوز بیانیه رسمی این نشست منتشر نشده است.

بنا به گفته منابع نزدیک به این نشست، رهبران کرد اصلی‌ترین خواسته دولت مرکزی عراق که همان لغو نتایج همه‌پرسی بوده را رد کرده‌اند.

هیمن هورامی، مسئول روابط خارجی حزب دموکرات در پایان این نشست گفت: در نشست امروز رهبران احزاب دموکرات و اتحادیه میهنی در سلیمانیه تصمیم بر این شد که نتایج همه‌پرسی استقلال که به تازگی در اقلیم کردستان برگزار شده، لغو نشود.

هورامی همچنین در توییتی نوشت: رهبران کردستان بار دیگر پیشنهاد خود برای حل و فصل صلح آمیز بحران با بغداد را تکرار کردند.

بنا به گفته هورامی، رهبران کرد آنچه را که "تهدید نظامی نیروهای عراقی علیه پیشمرگ‌ها" خوانده‌اند محکوم و تاکید کرده‌اند که در صورت هرگونه حمله به مناطق تحت کنترل پیشمرگ‌ها، به آن قاطعانه پاسخ می‌دهند.

او گفته است: در این نشست همچنین تصمیم بر این شد که هیچ یک از دو حزب اصلی اقلیم به تنهایی با بغداد گفت‌وگو نکنند و هیچ پیش شرطی برای آغاز گفت‌وگوها قبول نشود.

نشست امروز که از زمان برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان یکی از مهمترین رویدادها برای پایان دادن به این تنش بود، امیدهای زیادی را در میان عراقی‌ها به وجود آورده بود که بتواند به این مشکل پایان دهد یا لااقل از عمق آن بکاهد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی