امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱

بارزانی با لغو نتایج همه‌پرسی موافقت کرد

خرداد:معاون رییس‌جمهور عراق گفت که رییس اقلیم کردستان با تعویق انداختن و لغو نتایج همه‌پرسی این منطقه موافقت کرده و گفته که خواهان مذاکره با بغداد است.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، ایاد علاوی، معاون رییس‌جمهوری عراق در گفت‌وگو با سومریه نیوز اظهار کرد: ورود به کرکوک با استفاده از سلاح ممکن نیست زیرا در حال حاضر نوعی آرامش در این منطقه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: مسعود بارزانی، رییس منطقه کردستان عراق در نامه‌ای به من نوشت که با به تعویق انداختن و لغو اجرای هرگونه تصمیم ناشی از نتایج همه‌پرسی موافق است.

علاوی افزود: بارزانی در این نامه به من عنوان کرده که به دنبال برگزاری مذاکرات بی‌قید و شرط با دولت مرکزی است و با مقید بودن به قانون اساسی موافقت دارد.

معاون رییس‌جمهور عراق گفت: تمامی رهبران کرد باید بحران به وجود آمده را با رویکردی مسالمت‌آمیز حل و فصل کنند و آنها در این باره در جریان برگزاری مراسم ترحیم جلال طالبانی اطمینان دادند.

وی اظهار کرد، شرطی که دولت بغداد برای لغو نتایج همه‌پرسی مطرح کرد، اشتباه بود.

علاوی در این برنامه همچنین به انتقاد از عملکرد حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در قبال اقلیم کردستان پرداخت و گفت که مساله رفراندوم از حدود یک سال پیش مطرح شد اما دولت بغداد برای رویارویی با آن تا زمان حاضر که اوضاع به وخامت کشیده شد، کاری نکرد.

معاون رییس‌جمهوری عراق اظهار کرد: من از اقدامات دولت مرکزی در قبال تحولات اخیر علیه کردستان حمایت نمی‌کنم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی