امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۵۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶

تلاش امریکا برای ادامه تحریم‌ها علیه ایران بعد از برجام

خرداد: مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه در جریان جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع محکومیت تحریم‌های یک جانبه امریکا علیه کوبا، این تحریم‌ها را مغایر با اصول حقوق بین الملل و متن و روح منشور سازمان ملل متحد دانست.

به گزارش خرداد از ایسنا، غلامحسین دهقانی گفت: این تحریم‌ها که اعمال آنها از چند دهه پیش تاکنون ادامه داشته است، حقوق و منافع مشروع کوبا و دولت‌های دیگر را به طور جدی به خطر انداخته است و هدفی جز تحمیل رنج و دشواری به مردم کوبا دنبال نمی‌کند.

دهقانی با اشاره به قطعنامه‌های متعدد مجمع عمومی در محکومیت تحریم‌های یکجانبه، آن را نشانه اعتراض جدی جامعه بین المللی به اقدامات "زورمدارانه" یک‌جانبه در حوزه اقتصادی و به ویژه تحریم‌های اقتصادی، تجاری و مالی امریکا دانست.

مدیرکل وزارت خارجه ایران افزود: کوبا تنها کشوری نیست که تحت تحریم‌های امریکا قرار دارد. تحریم‌های غیرقابل توجیه و بی اساس ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران ظرف چهاردهه گذشته به بهانه‌های واهی همواره اعمال شده است و همواره مردم ایران و حقوق اساسی آنها را هدف قرار داده است. حتی تلاش می‌شود که این اقدامات غیرقانونی پس از برجام نیز دنبال شود.

وی گفت: باعث تاسف است که اقدامات زورمدارانه یک جانبه به یک عنصر همیشگی در سیاست‌های ایالات متحده امریکا تبدیل شده است.

وی در پایان بر موضع ایران مبنی بر مغایرت این گونه تحریم‌ها با اصول حقوق بین الملل، برابری حاکمیتی دولت‌ها، عدم مداخله در امور داخلی دولت‌ها و همزیستی مسالمت آمیز در میان دولت‌ها تاکید کرد و مخالفت جمهوری اسلامی ایران با تحریم‌های امریکا و نیز اجرای فرا مرزی این تحریم‌ها و تاثیرات این گونه قوانین ملی بر حاکمیت دولت‌های دیگر و تجارت آزاد بین آنها را اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی