امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷

"فتنه حریری" به سرنوشت "همه پرسی بارزانی" دچار خواهد شد

خرداد:به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، حریری اکنون فتنه جدیدی را رقم زده است؛ اما این فتنه با توجه به شرایط منطقه از جمله لبنان به سرنوشت فتنه بارزانی دچار خواهد شد.

به گزارش خرداد ،«احمدرضا روح‌الله زاد»، کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اهداف تصویب طرح 3342 برای تشدید تحریم‌های حزب‌الله در مجلس نمایندگان آمریکا، با اشاره به اینکه فتنه حریری به سرنوشت فتنه بارزانی دچار خواهد شد، بیان داشت: مجلس نمایندگان آمریکا تصویب قانون تحریم حزب‌الله لبنان را در دستور کار خود قرار داد و عملاً اراده رئیس‌جمهور آمریکا را تأیید کرد.

وی با توجه به اینکه این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا به تحولاتی که در سطح منطقه در جریان است، برمی‌گردد، گفت: حریری نیز بعد از استعفای خود ادعا کرد که محور مقاومت اساس تهدید در منطقه است. منظور او از این تهدید موضوعی غیر از تهدید برای اسرائیل نیست.

کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر تهدیداتی که رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است، اشاره داشت: اولویت فلسطین با پیروزی‌های محور مقاومت در پایان‌بخشی به فتنه تکفیری مجدداً به جهان اسلام بازخواهد گشت. از این حیث اسرائیل احساس تهدید می‌کند.

وی با اشاره به تلاش لابی­‌های صهیونیستی برای ایجاد جبهه ضد ایرانی تأکید کرد: حریری با بیان این موضوع می‎خواهد هم‌پیمانی‌های اسرائیل در سطح اروپا را علیه جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان فعال سازد. این اقدام با توجه به لابی‌های صهیونیستی که در دولت‌های اروپایی نفوذ دارند، پیگیری می­‌شود.

روح‌الله زاد با توجه به اقداماتی که علیه جبهه مقاومت انجام می­‌شود، یادآوری کرد: ترامپ با سفر به ریاض و با ادعای اینکه حزب‌الله، حماس و اخوان ‌المسلمین گروه­‌های تروریستی هستند و ایران دولت حامی تروریست است، سبب فتنه‌ افکنی‌های جدید شد.

وی با تأکید بر اینکه ترامپ خواستار تشکیل یک ائتلاف منطقه‌ای برای مقابله با محور مقاومت شده بود، گفت: ترامپ در همین چارچوب توافق هسته‌ای را تأیید نکرد و موضوع را به کنگره ارجاع داد. او اعلام کرد که واشنگتن با کمک متحدان اروپایی خود تلاش خواهد کرد که اقدامات لازم را علیه ایران انجام دهد.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به بی‌نتیجه بودن فتنه جدید علیه جبهه مقاومت تأکید کرد: محور مقاومت در قبال فتنه تکفیری پیروز میدان بوده است؛ لذا آمریکایی­‌ها تلاش می‌کنند با ایجاد بحران‌های جدید در منطقه اجازه ندهند محور مقاومت با فراغ بال به آرمان اصلی خود یعنی مسئله فلسطین بپردازد. آنچه در موضوع همه‌پرسی اقلیم کردستان نیز رخ داد، به همین صورت بود؛ یعنی آن‌ها به دنبال ایجاد بحران و چالش جدید بودند؛ اما این فتنه با اقدام به‌ موقع دولت عراق پایان یافت. حریری اکنون فتنه جدیدی را رقم زده است؛ اما این فتنه با توجه به شرایط منطقه از جمله لبنان به سرنوشت فتنه بارزانی دچار خواهد شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی