امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷

درخواست پسر طالبانی از صدر برای میانجیگری

خرداد: پسر جلال طالبانی از مقتدی صدر خواست برای حل اختلافات میان بغداد و اربیل به میانجی‌گری بپردازد.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، قباد طالبانی، معاون نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق و پسر جلال طالبانی، رئیس‌جمهور فقید عراق گفت‌وگوی تلفنی‌ای را با مقتدر صدر، رهبر جریان صدر انجام داد.

وی در این گفت‌وگوی تلفنی از صدر خواست برای مذاکرات میان بغداد و اربیل و حل اختلافات‌شان با پایبندی به قانون اساسی به میانجی‌گری بپردازد.

مقتدی صدر نیز گفت، برگزاری همه پرسی از اصل و اساس اشتباه بود پس چگونه می‌تواند با وجود عدم لغو نتایج همه پرسی به قانون اساسی پایبند بود.

وی درباره موضوع بودجه نیز تاکید کرد: دولت در شرایط اقتصادی دشواری قرار دارد و مردم عراق در جنوب و مرکز وضعیت‌شان از این نظر اگر از مردم اقلیم کردستان بدتر نباشد، بهتر نیست. نباید مردم و زندگی شهروندان و ثبات معیشتی آن‌ها را وارد نزاع‌های سیاسی کرد.

روابط میان دولت فدرال و اقلیم کردستان عراق از زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال این اقلیم دچار تنش شده است و همین مساله حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق را به اتخاذ تدابیری از جمله توقف پروازهای بین‌المللی در فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه و درخواست از اقلیم برای تحویل تمامی گذرگاه‌های زمینی واداشت.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی