امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۶۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳

بغداد از ولیعهد عربستان استقبال نمی‌کند

خرداد: یک منبع عراقی نزدیک به نخست‌وزیر این کشور اعلام کرد که بغداد در شرایط کنونی نمی‌تواند از ولیعهد عربستان که قرار است طی ماه جاری میلادی به عراق برود، استقبال کند.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از پایگاه شفق نیوز، جاسم جعفر، از نمایندگان نزدیک به حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق گفت: العبادی طی سفر اخیر خود به عربستان از محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور برای سفر به بغداد دعوت به عمل آورد و قرار بود این سفر اوایل ماه میلادی جاری باشد.

وی افزود: رخدادهای اخیر در عربستان و منطقه و مساله لبنان و استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر این کشور اوضاع را پیچیده کرد. در نتیجه برای عراق سخت است که از فردی استقبال کند که در آینده و در پی مشکلات میان عربستان و ایران احتمالا برای ما ضرر داشته باشد.

این نماینده گفت: عراق می‌خواهد مستقل باشد. کاملا طبیعی است که زمان این سفر مناسب نیست مگر زمانی که نتایج آنچه در منطقه رخ می‌دهد روشن شود.

وی افزود: تأخیر در این سفر بی‌تردید از جانب عراق خواهد بود چراکه عراق نمی‌تواند از فردی استقبال کند که خواهان تشدید موضع با ایران و حزب الله و حتی طرف‌هایی در داخل عراق است.

روابط عراق  عربستان اخیرا به ویژه بعد از سفر عادل الجبیر،‌ وزیر خارجه عربستان به بغداد و پس از آن سفر حیدر العبادی به ریاض شاهد تحولاتی بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی