امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۷۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰

رادیو آزادی و صدای آمریکا از روسیه اخطاریه گرفتند

خرداد: وزارت دادگستری روسیه به رادیو صدای آمریکا و رادیو آزادی اعلام کرد که این دو رسانه ممکن است در فهرست عوامل خارجی روسیه قرار گیرند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، وزارت دادگستری در اخطاریه خود به این دو رسانه آمریکایی و سه رسانه آنها در روسیه شامل رادیو «ایدل رئالی» ، «قفقاز رئالی» و کانال تلویزیونی «ناستایاشی ورمیا» (رسانه های متعلق به رادیو آزادی)، اخطار کرد که ممکن است به عنوان عوامل خارجی در روسیه شناخته شوند. 
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: وزارت دادگستری روسیه در اخطاریه خود به این رسانه ها گفته است که در فعالیت های آنها نشانه هایی از فعالیت عوامل خارجی مشاهده می شود.
در اخطاریه خاطرنشان شده است: محدودیت هایی در فعالیت این رسانه ها اعمال خواهد شد.
دومای روسیه روز چهارشنبه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن رسانه های فعال در روسیه اعمال از خارجی یا روسی ممکن است در صورت تامین مالی از خارج، در این کشور عوامل خارجی شناخته و مطابق قانون محدودیت هایی در فعالیت آنها اعمال خواهد شد.
این قانون در صورت تصویب در شورای فدراسیون (مجلس سنا) و امضای رئیس جمهوری روسیه اعتبار اجرایی می یابد.
روسیه این قانون را برای پاسخ دادن به اقدام آمریکا علیه شبکه تلویزیونی راشاتودی وضع کرد که تحت فشار واشنگتن در این کشور به عنوان عامل خارجی ثبت شد.
در واقع قانون جدید روسیه برای شناختن رسانه ها به عنوان عوامل خارجی، در پاسخ به اقدامات یک کشور در مورد رسانه های روسی وضع شده و در شرایط کنونی در مورد رسانه های آمریکایی فعال در روسیه اعمال خواهد شد.
آمریکا در ماههای اخیر شبکه تلویزیونی راشاتودی و خبرگزاری اسپوتنیک را تحت فشار قرار داده و این مساله اعتراض مقامهای روس را برانگیخته است.
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به تازگی هشدار داد که مسکو به اقدام ها و فشارهای واشنگتن به رسانه های روسی فعال در آمریکا پاسخ خواهد داد.
وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان این مقام نوشت: همه شرایط و خواسته های واشنگتن از خبرگزاری اسپوتنیک و شبکه تلویزیونی راشاتودی با اصول آزادی بیان در آمریکا مغایرت دارد.
زاخارووا یادآورشد: برخورد گزینشی و کاربرد قوانین در مورد این رسانه ها، محدود کردن آزادی بیان تعبیر می شود در حالی که این حق در قانون اساسی آمریکا تضمین شده است.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد:اقدام هایی که در مورد راشا تودی در آمریکا انجام می گیرد، پیامدهای جدی حقوقی خواهد داشت و مخاطرات امنیتی برای کارکنان این رسانه ایجاد می کند.
وی هشدار داد که هرگونه اقدام انجام شده در مورد رسانه های روسی، پاسخ متقابل روسیه را در پی خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی