امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵

وزیر خارجه انگلیس: تلاشهای جدی برای آغاز مذاکره اربیل و بغداد در جریان است

 خرداد:وزیرامورخارجه انگلیس در نامه ای که توسط سفیر این کشور در عراق تسلیم نیچروان بارزانی نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق شد از تلاشهای جدی برای آغاز مذاکرات اربیل – بغداد برای حل اختلافات فیمابین براساس قانون اساسی عراق خبر داد.

به گزارش خرداد ، روز پنجشنبه رسانه های کرد زبان منطقه، دفتر نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق جان ویلکس امروز در دیدار با نیچروان بارزانی نامه بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس را تسلیم وی کرد.
این گزارش حاکی است وزیرامورخارجه انگلیس در نامه خود اعلام کرده است تلاشهای جدی برای آغاز گفت و گوهای اربیل و بغداد به منظور حل اختلافات براساس قانون اساسی عراق درجریان است.
وزیرامورخارجه انگلیس همچنین بر حمایت این کشور از موفقیت پروسه دمکراسی در اقلیم کردستان عراق تاکید کرده است .
در این دیدار نیچروان بارزانی تصریح کرده است که تشکیلات تحت مدیریت وی در تلاش برای حل احتلافات از طریق گفتگو است.
دولت انگلیس قبل از برگزاری همه پرسی بارها بطور رسمی مخالفت خود را با برگزاری همه پرسی اعلام و تاکید کرده بود که از یکپارچگی خاک عراق حمایت می کند.
در تنها بیانیه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص همه پرسی نیز به پیشنهاد انگلیس جمله ضرورت حفظ یکپارچگی خاک عراق به بیانیه اضافه شد.
همه پرسی اقلیم کردستان عراق در سوم مهرماه سال جاری علیرغم مخالفتهای بین المللی برگزار شد. 
دادگاه عالی فدرال عراق در جدیدترین حکم خود در خصوص همه پرسی آن را غیرقانونی دانسته و نتایج آن را نیز ابطال اعلام کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی