امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰

واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

خرداد: مقام های مختلف کشورهای جهان به انفجار بمب در سیناء مصر واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.
 
به گزارش خرداد از خبرگزاری ها؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره حمله تروریستی امروز مصر در توئیتی نوشت: حمله تروریستی وحشتناک و وحشیانه علیه نمازگزاران بی دفاع و بیگناه در مصر؛ جهان نمی تواند تروریسم را تحمل کند. ما باید قدرت نظامی آنها را شکست دهیم و ایدئولوژی افراط گرایی را که پایگاه وجودی آنها را تشکیل می دهد بی اعتبار کنیم.
 
شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت حمله تروریستی امروز مصر را محکوم کرد. وی حمایت خود را از تمامی اقداماتی که قاهره در راستای حفظ امنیت خود اتخاذ می کند، اعلام کرد.
 
مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز گفت: من به شدت این انفجار تروریستی که منجر به قربانی شدن شماری از شهروندان مصری شد را محکوم می کنم و مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و مردم مصر ابرز می دارم.
 
اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه ای حادثه تروریستی العریش را محکوم و بر حمایت از تلاش های مصر در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
 
ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به نیابت از مردم فلسطین حمله تروریست ها به نمازگزاران مصری را محکوم و اعلام کرد: ما اطمینان کامل داریم که این جنایات هرگز تاثیری بر عزم مصر در راستای مبارزه با تروریسم نخواهد گذاشت.
 
«احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حادثه امروز مصر اعلام کرد: تروریسم تنها محدود به یک منطقه یا دین نیست. ما بار دیگر دعوت خود را در خصوص تلاش برای نابود کردن تروریسم و منابع فکری افراطی آن که تمامی بیگناهان در سرتاسر جهان را هدف قرار داده است، تکرار می کنیم.
 
وزارت امور خارجه تونس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: قربانی شدن دهها شهروند مصری بیگناه را محکوم می کنیم. دولت و ملت تونس عمیقا با خانواده های قربانیان این حمله تروریستی ابراز همدردی می کند.
 
عبدالله دوم پادشاه اردن نیز پیام تسلیت برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ارسال کرد. وی همچنین بر همبستگی کامل امان با مصر و حمایت از قاهره در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
 
جمعیت الوفاق بحرین، جنبش جهاد اسلامی، کمیته های مقاومت مردمی فلسطین، جبهه خلق برای آزادی فلسطین و جنبش انصارلله یمن نیز کشته شدن نمازگزاران در حادثه تروریستی العریش را محکوم کردند.
 
وزارت امور خارجه سوریه نیز جنایت وحشتناک تروریست ها در حمله به نمازگزاران مصری را به شدت محکوم کرد.
 
به گزارش الجزیره، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز حادثه تروریستی امروز در شهر العریش مصر را به مردم و دولت مصر تسلیت گفت.
 
وی اعلام کرد: مسکو آمادگی دارد تا با قاهره در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری کند.
 
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر در خصوص حمله تروریستی به مسجدی در سیناء مصر نوشت: از حمله بزدلانه به مسجدی در شمال سیناء هراسان شدیم. با تمامی مردم مصر که به واسطه این حمله شیطانی و وحشیانه آسیب دیده اند همدردی می کنم.
 
بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس نیز در پیامی توییتری انفجار تروریستی اخیر مصر را به دولت این کشور تسلیت گفت.
 
به گزارش المیادین، حزب الله لبنان در بیانیه ای حمله تروریستی امروز در شهر العریش مصر را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: حزب الله به شدت این جنایت وحشیانه که یک مسجد را هدف قرار داده بود، محکوم می کند.
 
در این بیانیه آمده است: این حمله نتیجه تفکر افراطی وتکفیری وهابیت است، تفکری که مسلمانان و مومنانی را که پیرو این تفکر نیستند، کافر تلقی می کند.
 
در ادامه بیانیه با خانواده های قربانیان و ملت و دولت مصر ابراز همدردی شده است.
 
حزب الله لبنان در این بیانیه اعلام کرد: این جنایت در چارچوب جنایاتی صورت می گیرد که هدف از آن ایجاد رعب و وحشت و هرج و مرج در منطقه است.
 
به گزارش المنار، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت ما اقدام جنایتکارانه که مسجدی در شمال سینا را هدف قرار داد، به شدت محکوم می‌کنیم.
 
به گزارش رسانه‌های مصری، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر هم در واکنش به این حمله تروریستی گفت که ما در این جنگی که مصر علیه تروریسم آغاز کرده پیروز خواهیم شد.
 
وی افزود: این اقدام پلید، بدون مجازات قاطعانه و بازدارنده، باقی نخواهد ماند.
 
ریاست‌جمهوری مصر تاکید کرد: همه کسانی که در این تجاوز یا تحریک به انجام آن نقش داشتند و یا بودجه آن را تامین کردند، به عدالت سپرده خواهند شد.
 
السیسی در ادامه گفت که حمله تروریستی در شمال سینا، حمله‌ای پست و بزدلانه است. وی افزود که نیروهای مسلح مصر به‌زودی انتقام شهدای این انفجار را خواهند گرفت.
 
السیسی اظهار داشت: مصر به نیابت از کل جهان با تروریسم مقابله می‌کند و این انفجار عزم ما در مبارزه با تروریسم را بیشتر می‌کند.
 
همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این حمله تروریستی را به شدت محکوم کرد.
 
لازم به ذکر است یک مسجد در شهر العریش واقع در سیناء مصر امروز هدف حمله مسلحانه قرار گرفت. بنا بر اعلام شاهدان عینی، افراد مسلح به مسجدی در روستای الروضه واقع در غرب العریش یورش بردند و در جریان برگزاری نماز جمعه، بمبی را در اطراف مسجد منفجر کردند.
 
طبق اطلاعات منتشر شده از سوی منابع رسمی مصر، در این حمله ۲۳۵ نفر کشته و ۱۳۵ تن دیگر زخمی شده اند. در میان قربانیان این حمله، کودکان نیز به چشم می خورند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین