امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۹۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹

بارزانی: اگر خیانت نمی‌شد کرکوک به دست دولت مرکزی بغداد نمی‌افتاد

خرداد:مسعود بارزانی، رئیس سابق اقلیم کردستان عراق در سخنانی گفت: اگر خیانت روز ۱۶ اکتبر نبود، نیروهای دولت مرکزی بغداد بر کرکوک مسلط نمی شدند.

به گزارش خرداد ،مهر به نقل از سومریه نیوز، مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق سخنانی را در خصوص تسلط نیروهای عراقی بر استان کرکوک مطرح کرده است.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفته است: اگر خیانت روز ۱۶ اکتبر نبود، نیروهای دولت مرکزی بغداد بر کرکوک مسلط نمی شدند. بغداد حتی پیش از برگزاری همه پرسی هم به دنبال تسلط بر کرکوک بود.

رئیس سابق اقلیم کردستان عراق همچنین افزود که وی از مذاکرات جدی میان بغداد و اربیل برای حل و فصل مشکلات فی مابین حمایت می کند. 

بارزانی در ادامه این اظهارات خود، دولت بغداد را به طرح شروط غیرممکن برای اربیل متهم کرد و خواستار عدم مطرح شدن این شروط شد.

رئیس سابق اقلیم کردستان مدعی شد: حتی پیش از برگزاری همه پرسی هم بغداد برای مصادره دستاوردهای ملت کُرد تلاش می کرد و قصد داشت کُردها را به منطقه سبز بازگرداند!
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی