امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۹۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲

اعلام حمایت ترزا می از وحدت عراق

خرداد: نخست وزیر انگلیس با نخست وزیر عراق در بغداد دیدار کرد.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در دیدار با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق بر حمایت از وحدت عراق تاکید کرد.

وی کردستان و بغداد را به گفتگو با یکدیگر ترغیب کرد و از کردستان خواست تا به "عراق یکپارچه" احترام بگذارد.

ترزا می نیروهای عراقی را ستود و گفت: ما به حمایت از عراق به عنوان یک شریک جهت گسترش امنیت و ثبات و آموزش نیروهای عراقی ادامه می‌دهیم و مبالغی را برای حمایت از نیروهای عراقی و تلاش‌ها جهت بازگرداندن آوارگان اختصاص داده‌ایم و حمایت خود از اصلاحات در عراق اعلام می‌کنیم.

حیدر العبادی نیز خاطرنشان کرد: روابط عراق و انگلیس به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم شاهد تحول بوده است.

در این دیدار، روابط دوجانبه میان دو کشور و تلاش‌ها برای بازگرداندن ثبات و همکاری اقتصادی و اوضاع منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ما با جانفشانی‌های مردمانمان و شجاعت نیروهای قهرمانمان از ارتش و پلیس و بسیج مردمی و نیروهای عشایر توانستیم تمامی شهرهای عراق را آزاد کرده و داعش را شکست دهیم. عراق در آستانه مرحله سازندگی و بازسازی است و ما درمورد مساله مشارکت شرکت‌های انگلیسی و فعال سازی همکاری تجاری و اقتصادی میان کشورهایمان گفتگو کردیم.

ترزا می امروز در سفری رسمی وارد عراق شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی