امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۹۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶

ورود بارزانی به خاک ترکیه

خرداد:نیچروان بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق از گذرگاه مرزی هابور وارد ترکیه شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری سی ان ان ترک، نیچروان بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق برای انجام سفر به کشور دیگری از گذرگاه مرزی هابور وارد ترکیه شد.

 پس از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق، ترکیه در اعتراض به این رفراندوم و تدابیر تنبیهی علیه دولت اقلیم کردستان، حریم هوایی خود را به روی اربیل بست.

وی می‌خواهد از طریق ترکیه به کشور دیگری سفر کند.

همه‌پرسی استقلال کردستان ماه سپتامبر سال میلادی جاری با وجود مخالفت شدید دولت مرکزی عراق و کشورهای همسایه ایران و ترکیه و همچنین هشدارهای غربی نسبت به تاثیر این اقدام در تشدید بی‌ثباتی در خاورمیانه، برگزار شد.

سپس دادگاه عالی فدرال عراق با صدور حکمی همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان را غیرقانونی اعلام کرد و رئیس جمهوری عراق تاکید کرد که حکم دادگاه فدرال عراق برای همگان الزام‌آور است.

 در همین راستا سازمان ملل از مسئولان اقلیم کردستان عراق خواست حکم دادگاه فدرال عراق مبنی بر باطل بودن همه‌پرسی استقلال را پذیرفته و طبق قانون، مذاکره با بغداد درمورد اختلافات را آغاز کنند.

نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در واکنش به این مساله گفت: دادگاه فدرال حکم خود را بدون توجه به نظر اربیل و یکجانبه صادر کرد.

او سپس در اظهاراتی اعلام کرد: ما بارها گفته‌ایم که به تصمیمات دادگاه فدرال احترام می‌گذاریم اما باید تمامی حکم‌هایی که به دنبال همه‌پرسی صادر شده لغو شود. بغداد باید تمامی اقداماتی را که علیه اقلیم کردستان اتخاذ کرده لغو کند. زمانی که بغداد آماده پرداخت حقوق کارمندان شود ما نیز آماده همکاری خواهیم بود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی