امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۹۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷

واکنش المالکی به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه درباره «الحشد الشعبی»

خرداد:معاون رئیس‌جمهوری عراق اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهوری فرانسه درخصوص نیروهای الحشد الشعبی را نقض حاکمیت عراق توصیف کرد.

به گزارش خرداد، ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه، روز گذشته در دیدار با «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق، در پاریس، خواستار انحلال الحشد الشعبی در عراق شد.

ماکرون مدعی شد: «ضروری است که گروه‌های شبه‌نظامی به ویژه الحشدالشعبی به شکل گام به گام، منحل شوند.»

در مقابل، «نوری المالکی» معاون رئیس‌جمهوری عراق این اظهارات امانوئل ماکرون درخصوص نیروهای الحشد الشعبی را نقض حاکمیت عراق و در عین حال مخالف قانون اساسی فرانسه تلقی کرد.

المالکی در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که قانون اساسی فرانسه بر عدم دخالت در امور داخلی سایر کشورها تاکید کرده است، امانوئل ماکرون با دخالت در امور داخلی عراق و درخواست برای انحلال نهاد قانونی و رسمی الحشد الشعبی ما را شگفت‌زده کرد.»

المالکی با اعلام این‌که بغداد برای همکاری با تمامی کشورها برای مبارزه با تروریسم و توسعه همه‌جانبه علاقه‌مند است، اظهار داشت که تلاش هیچ کشوری برای تحمیل اراده و نظرش به مردم و حاکمیت عراق را برنمی‌تابد.

معاون رئیس‌جمهور عراق متذکر شد، نیروهای مسلح، پلیس فدرال، الحشد الشعبی و رزمندگان عشایر نیروهای عراقی هستند که در یک سنگر علیه تروریسم مبارزه می‌کنند.

وی از گروه‌های سیاسی عراق خواست برای مقابله با دخالت‌های خارجی در امور داخلی این کشور موضعی واحد اتخاذ کنند.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی