امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۰۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۸

نخست وزیر عراق فردا را به مناسبت پیروزی نهایی بر داعش تعطیل رسمی اعلام کرد

خرداد:حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز شنبه با اعلام پیروزی نهایی عراق بر گروه تروریستی داعش، فردا یکشنبه (10 دسامبر) را به مناسبت این رویداد تعطیل رسمی اعلام کرد.

به گزارش خرداد به نقل از رسانه های عراقی، دبیرخانه دفتر نخست وزیری عراق، در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که فردا در سراسر عراق به مناسبت پیروزی بزرگ علیه داعش تعطیلی رسمی است.
حیدر العبادی با اعلام پیروزی نهایی مردم عراق علیه داعش گفت: این پیروزی می طلبد که ما برای هر نبردی آماده باشیم چراکه، داعش هنوز پایان نیافته است.
نخست وزیر عراق گفت: مبارزه با فساد ادامه طبیعی جنگ علیه داعش است و در عراق جایی برای فاسدان نیست.
العبادی همچنین از آیت الله العظمی علی سیستانی مرجع بزرگ شیعیان به خاطر فتوای تاریخی ایشان که باعث پیروزی مردم عراق بر گروه تروریستی داعش شد، تشکر کرد.
آیت‌الله سیستانی فتوای تشکیل بسیج عمومی را در عراق صادر کرد و در پی این فتوا وضعیت میدان های نبرد به نفع نیروهای عراقی تغییر کرد و شهرهای اشغال شده عراق یکی پس از دیگری آزاد شدند.
وی اضافه کرد: تاریخ نقش مرجعیت را به عنوان حافظ عراق در سخت ترین زمان ها ثبت خواهد کرد.
نخست وزیر عراق گفت: ما باید از گفتمان تحریک آمیز پرهیز کنیم.
به گزارش ایرنا، 'حیدر العبادی' در 'کنفرانس حمایت بین المللی رسانه ها از پیروزی های عراق بر گروه تروریستی داعش' که با همکاری کانون خبرنگاران عراق برگزار شده، افزود که نیروهای عراق تمامی مناطق بیابانی بین دو استان الانبار و نینوا را از وجود تروریستها پاکسازی کرده و مرزهای عراق با سوریه را تحت کنترل کامل خود گرفته اند.
داعش شهر موصل عراق را سه سال پیش (1393) اشغال و سپس در پیشروی به استان‌های صلاح الدین، دیاله و الانبار رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی