امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۲۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴

رئیس‌جمهوری فرانسه: جنگ با داعش در سوریه فوریه پایان می‌یابد/ چاره‌ای جز گفت‌وگو با اسد نداریم

خرداد:رئیس‌جمهور فرانسه، با پیش‌بینی پایان جنگ علیه داعش در سوریه در فوریه سال آینده، اظهار داشت جامعه جهانی چاره‌ای جز گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری این کشور ندارد.

به گزارش خرداد،ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه، یکشنبه به شبکه «فرانس ۲۴» گفت: «ما به اتفاق نیروهای ائتلاف در عراق به پیروزی رسیده‌ایم.»

رئیس‌جمهوری فرانسه افزود: «و من گمان می‌کنم در اواسط یا اواخر فوریه ما در سوریه هم در جنگ به پیروزی برسیم.»

امانوئل ماکرون در حالی‌که مدعی شد «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه دشمن مردم سوریه است، گفت: «جامعه جهانی باید با اسد و نمایندگانش گفت‌وگو کند.»

رئیس‌جمهور فرانسه با وجود شکست دور دیگری از مذاکرات صلح در ژنو در هفته گدشته، ابراز امیدواری کرد که «فرآیند (صلح) در آغاز سال آینده با نمایندگان اسد» و همچنین «نمایندگان معارضان» به جریان افتد.

ماکرون تأکید کرد که اولویت اصلی فرانسه «ریشه‌کنی» گروه‌های تروریستی است تا کنار گذاشتن بشار اسد. موضعی که از ماه ژوئن پاریس به طور رسمی آن را اعلام کرده است.

رئیس‌جمهور فرانسه گفت پس از شکست داعش بشار اسد در قدرت باقی خواهند ماند.

امانوئل ماکرون افزود: «بشار اسد آنجا خواهد ماند. او خواهد ماند چراکه از سوی آنهایی که جنگ را در زمین برده‌اند، چه ایران چه روسیه حمایت می‌شود.»

او افزود: «برنامه فرانسه پیروزی صلح است، مین‌زدایی، غیرنظامی کردن و ایجاد یک راه‌حل سیاسی برای یک صلح پایدار است؛ که به معنای حمایت از همه اقلیت‌ها مسیحی، شیعه و سنی است.»

روسیه اعلام کرد هفته گذشته اعلام کرد با شکست داعش نیروهای خود را از سوریه بیرون می‌کشد.

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق نیز هفته گذشته پایان جنگ علیه داعش در این کشور را رسماً اعلام کرد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی