امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۲۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶

ادعای اقلیم کردستان درمورد احتمال حمله نیروهای عراقی؛ بغداد تکذیب کرد

خرداد:اقلیم کردستان عراق ادعا کرده است که نیروهای دولتی این کشور خود را آماده انجام حملات تازه‌ای به پیشمرگه‌ها می‌کنند. ارتش عراق این ادعا را تکذیب کرده است.

به گزارش خرداد ، ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، شورای امنیت اقلیم کردستان، عصر دیروز در بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای عراقی خود را برای حملاتی جدید به نیروهای پیشمرگه آماده می‌کنند.

در این بیانیه ادعا شده است که ارتش و نیروهای «الحشد الشعبی»، همراه پلیس فدرال و یگانی دیگر از نیروهای تحت نظر وزارت دفاع عراق، به اطراف منطقه مخمور( جنوب غرب اربیل) نیرو فرستاده‌اند تا به مناطق تحت کنترل پیشمرگه‌ها حمله کنند.

این در حالی‌ست که ارتش عراق این بیانیه و ادعاهای اقلیم کردستان عراق در مورد افزایش نیروها را رد کرده‌ است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از سخنگویان ارتش عراق گزارش داد که نیروهای دولتی عراق هیچ برنامه‌ای برای ادامه حملاتی که در پی همه‌پرسی اقلیم کردستان، به نیروهای پیشمرگه انجام شد، ندارند.

پس از همه‌پرسی جنجالی درباره جدایی اقلیم کردستان، نیروهای دولت مرکزی عراق دست به حمله به برخی مناطق تحت کنترل پیشمرگه‌ها، که مورد اختلاف میان بغداد و اقلیم بود، زدند. اندکی پس از این حمله، شهر نفت‌خیز کرکوک، بدون مقاومتی به کنترل نیروهای دولت مرکزی عراق درآمد. در نهایت دولت اقلیم کردستان از مواضع خود عقب‌نشینی و اعلام کرد برای توقف درگیری‌ها با بغداد به توافق رسیده‌ است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی