امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸

اربیل با شروط بغداد برای آغاز مذاکره موافقت کرد

خرداد:دولت اقلیم کردستان عراق با شروط بغداد برای آغاز مذاکره موافقت کرد. تحویل‌ گذرگاه‌های مرزی مشترک با ایران و ترکیه به دولت فدرال از جمله این شروط است.

به گزارش خرداد، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، احسان الشمری، مشاور حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در فیس‌بوک خود نوشت، آخرین تحولات با اقلیم بدین شرح است که بر اساس اینکه اقلیم قانون اساسی را به عنوان حاکم قبول داشته و تمایل به پایان دادن به بحران دارد و با توجه به بحران داخلی که در نتیجه پرداخت نشدن حقوق کارمندان اقلیم است چندین پیام درباره این تحولات به دست ما رسید که باعث شد این تصمیمات را بگیریم که از جمله آن این موارد است:

۱- تحویل گذرگاه‌های بین‌المللی با ترکیه و ایران به دولت فدرال.

٢-تشکیل کمیته عالی برای برنامه‌ریزی فعالیت (گذرگاه‌های زمینی ، گمرک‌ها و فرودگاه‌هاست)

٣- کمیته دستورالعملی را طبق قانون اساسی عراق و اختیارات دولت تدوین کند که در این باره باید منتظر هیئت فنی دولتی اقلیم بود.

٤-تشکیل کمیته دومی برای دقت نظر در اسامی بخش‌های آموزشی و بهداشتی در دولت اقلیم.

٥- تقسیم مقرری ماهانه حاصل از منابع آبی.

٦_ دعوت از منتسبان دولت فدرال در اقلیم برای حضور در بغداد و نشست با آنها براساس وزارتخانه هر یک.

٧_ نهایتا اینکه همه‌پرسی لغو شود.

در این راستا سرلشگر معن السعدی، فرمانده عملیات ویژه دوم در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مقامات دولت فدرال باید بر تمام مناطق عراق از زاخو تا فاو مسلط باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی