امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۵۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷

ماکرون خواستار خلع سلاح حشد شعبی شد

خرداد: رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی خواهان خلع سلاح شبه نظامیان در عراق شد. به نظر می‌رسد منظور او از شبه‌نظامی نیروهای حشد شعبی باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، آمانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه  در سخنانی با تاکید بر لزوم "برد صلح" در عراق و سوریه برای ممانعت از بازگشت تروریست‌ها در پی شکست نظامی داعش، خواهان خلع سلاح تمام شبه نظامیان در عراق شد.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: این اقدام نیازمند اقدام دیپلماتیک گسترده‌ای است؛ ابتدا در عراق باید اقداماتی انجام شود تا کشور بتواند انتخابات آزادانه‌ای را در ماه مه آتی برگزار کند و زمینه را برای حیدر العبادی، نخست وزیر عراق جهت ایجاد ثبات در کشور فراهم کند.

وی افزود: لازم است ظرف چند ماه آتی عادی‌سازی اوضاع عراق محقق و شبه نظامیان خلع سلاح شوند و دولت عراق که اکنون نیازمند کمک‌ از سوی تمامی نیروهای بین المللی است بتواند برای ثبات اوضاع تلاش کند.

ماکرون ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه طی هفته‌های آتی پیروزی کامل بر تروریست‌های داعش محقق شود، خواهان کمک به عراق و سوریه برای تحقق امنیت فراگیر شد. وی با اشاره به لزوم گفت‌وگو و راهکارهای دیپلماتیک گفت: امنیت در راس اولویت‌ها است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی